Wentylacja / Rekuperacja

/Wentylacja / Rekuperacja
Wentylacja / Rekuperacja2020-08-27T13:05:54+00:00
rekuperacja warszawa

Mając na uwadze dbałość o komfort Klientów, nie mogliśmy pominąć wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jest to doskonałe uzupełnienie naszej oferty. Zachęcamy do zapoznania się z tym, jak działa rekuperacja oraz jej korzyściami dla domu i biura.

Wentylacja i rekuperacja w domu i biurze

Wentylacja i rekuperacja w domu mają znaczący wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Stały dopływ świeżego powietrza jest niezbędny w przypadku przestrzeni, w których przebywa znaczna liczba osób. Może to dotyczyć zarówno pomieszczeń służbowych, jak i prywatnych. Dzięki oferowanym urządzeniom zużyte powietrze jest usuwane i zastępowane świeżym. W ten sposób pomieszczenia są dotleniane i oczyszczane z przykrych zapachów, zanieczyszczeń stałych, a także nadmiaru wilgoci.

Jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń, w których przebywamy, ma duży wpływ na komfort, nasze samopoczucie oraz koncentrację. Jest to związane z dwutlenkiem węgla, który wydychamy, zanieczyszczeniami takimi  jak kurz, a także z nieodpowiednią wilgotnością powietrza. Powoduje to konieczność dostarczania świeżego powietrza zewnętrznego, co wiąże się niestety z dużymi stratami energii. Ponadto dostęp świeżego powietrza jest utrudniony ze względu na coraz lepsze izolowanie budynku i stosowanie szczelnych okien. Dlatego też wentylacja z rekuperacją jest niezbędnym elementem nowoczesnych budynków energooszczędnych oraz pasywnych.

rekuperator powietrza

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to mechaniczny system wentylacji wywiewno – nawiewnej z odzyskiem ciepła. Świeże, zimne powietrze zasysane jest z zewnątrz budynku, a następnie ogrzewane. Do ogrzewania powietrza wykorzystywana jest energia cieplna odzyskana przez rekuperator z powietrza wywiewanego. Latem, gdy powietrze wewnątrz pomieszczeń jest chłodniejsze niż na zewnątrz, sytuacja jest odwrotna. Rekuperator odzyskuje chłód z usuwanego powietrza, dzięki czemu do pomieszczeń dostarczane jest chłodniejsze powietrze, niż bezpośrednio po otwarciu okna. Cały proces przebiega niemal bezgłośnie i przy minimalnym zużyciu energii.

rekuperacja w domu

Rekuperacja – zalety nowoczesnej wentylacji z odzyskiem ciepła

Najważniejszą zaletą rekuperacji jest oszczędność energii potrzebnej do ogrzewania budynku zimą oraz chłodzenia latem – nawet do 70%. Niezależnie od pory roku użytkownik może cieszyć się świeżym powietrzem w optymalnej ilości bez konieczności otwierania okien i bez uciążliwych hałasów. Dzięki zastosowaniu filtrów, powietrze nawiewane jest oczyszczone z zanieczyszczeń i pozbawione alergenów.

Rekuperacja w domu, biurze, przestrzeni o specjalnym przeznaczeniu

Rekuperacja ma szczególne znaczenie nie tylko dla nowoczesnego budownictwa energooszczędnego, ale również dla pomieszczeń  o szczególnym charakterze, takich, jak kuchnie przemysłowe, szpitale, laboratoria itp. Wymagana jest tu równowaga pomiędzy powietrzem nawiewanym a wywiewanym, dzięki czemu niepożądane zapachy  i wilgoć nie dostają się do innych pomieszczeń. Niezwykle ważne jest również zachowanie stałych parametrów powietrza, które łatwiej utrzymać kiedy wentylacja jest wyposażona w rekuperator.

Rekuperacja Clima

Rekuperacja – oszczędność zimą i w lecie

Konwencjonalna wentylacja powoduje duże straty ciepła, natomiast dzięki rekuperacji strumień powietrza usuwanego przekazuje ciepło powietrzu nawiewanemu, dzięki czemu znacznie ograniczamy straty ciepła w zimowe dni. Wymiennik ciepła odzyskuje do 75% ciepła. W lecie natomiast odzyskiwany jest chłód dzięki klimatyzacji.

Tak więc rekuperatory mogą służyć nam przez okrągły rok, eliminując skutki złej wentylacji, takie, jak bóle głowy, dekoncentrację, senność czy dyskomfort związany z niewłaściwą temperaturą i wilgotnością.

Odzysk wilgoci ma duże znaczenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla kondycji budynku, w którym mieszkamy lub pracujemy.

Rekuperatory dla wymagających – Warszawa, województwo mazowieckie

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, posiadamy w naszej ofercie urządzenia dla wymagającej klienteli. Rekuperatory firmy Toshiba spełniają najwyższe standardy.

Oferta naszej firmy obejmuje także rekuperatory marki Mitsubishi Electric, w tym urządzenia ścienne niewielkich rozmiarów.

Oprócz ogrzewania świeżego powietrza w zimie i schładzania ciepłego w lecie, rekuperatory posiadają funkcję free – cooling. Świeże powietrze przepływa tylko przez sekcję filtracyjną z pominięciem sekcji wymiennika powietrza dzięki zamontowanej przepustnicy by – pass. Dzięki temu pomieszczenie może być schładzane rześkim powietrzem zewnętrznym.

Wymiana powietrza

Urządzenia te mają celulozowe wymienniki umożliwiające odzysk ciepła bez instalacji odprowadzającej skropliny. Dodatkową korzyścią jest unikanie nadmiernego przesuszania pomieszczeń.

Oferowane przez nas urządzenia są bardzo ciche i niezwykle trwałe, co pozwala cieszyć się nimi przez wiele lat po zainstalowaniu.

Dostępne programatory są nie tylko przyjazne dla użytkowników, ale dodatkowo umożliwiają zintegrowanie urządzenia z zewnętrznymi systemami w budynku/mieszkaniu, np. alarmowym czy inteligentnego budynku.

Rekuperacja z montażem – Warszawa

Oferujemy 9 modeli z zakresami przepływu powietrza od 150 do 2000m3/h.

Urządzenia klimatyzacyjne i wymienniki ciepła są kontrolowane przy wykorzystaniu magistrali TCC-LINK.

Rekuperatory są łatwe w instalacji i obsłudze. Są one przystosowane do instalacji w poziomie i odwróconej. Rekuperację oferujemy wraz z usługami profesjonalnego montażu. Usługi montażowe świadczymy na terenie miasta Warszawa oraz całego województwa mazowieckiego, obsługując klientów prywatnych i biznesowych. Zachęcamy do kontaktu.

Montaż klimatyzacji Warszawa
Serwis klimatyzacji Warszawa

DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH DOSTAWA I MONTAŻ KLIMATYZACJI – 8% VAT

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.

Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest Clima Polska Sp. z o. o z siedzibą w Warszawie (adres: Al. Komisji Edukacji Narodowej 90, lok.U-7) Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www. Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Akceptuję Politykę prywatności i zasady zamawiania climapolska.com.pl.*
Oświadczam, że zostałem poinformowany Więcej... o możliwości wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie oraz że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Mniej...
Wyrażam zgodę na Więcej... przetwarzanie Moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu e-mail dla potrzeb prowadzenia przyszłego marketingu bezpośredniego z wykorzystaniem poczty elektronicznej przez Clima Polska Sp. z o. o w celu przesyłania na mój adres e-mail informacji o produktach i usługach firmy Clima Polska Sp. z o. o za pomocą środków elektronicznych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – Dz. U. 2016.1030 z późn. zm. Mniej...

* - pole obowiązkowe

Napisz lub zadzwoń!

+48 798 981 294

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami