Pompy ciepła

/Pompy ciepła
Pompy ciepła2021-08-04T21:48:11+02:00

Pompy ciepła

Pompy ciepła to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w polskich domach, które pozwala na obniżenie kosztów pozyskania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania czy chłodzenia w budynkach. Co więcej, jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne, które sprzyja obniżeniu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, zmniejszając konieczność stosowania paliw kopalnych w systemach centralnego ogrzewania.

ClimaPolska także pragnie mieć swój udział w działaniach proekologicznych dążących do poprawy stanu atmosfery. Jednocześnie pragniemy dostarczyć Państwu rozwiązania sprawdzone, które spełnią Wasze oczekiwania zarówno pod względem ekologii, jak i energooszczędności i efektywności działania. Dlatego polecamy systemy pomp ciepła typu powietrze-woda, które zostały stworzone przez producentów dostarczających na rynek urządzenia wysokiej klasy, niezawodne i gwarantujące pełną wygodę użytkowania.

Toshiba

pompa-ciepla-toshiba-estia

Systemy do przygotowania cwu oraz ogrzewania i chłodzenia, ESTIA i ESTIA Powerful oraz termodynamiczne pompy ciepła (monoblok); zapewniają możliwość podłączenia do systemu fotowoltaicznego

ZOBACZ

Daikin

pompa-ciepla-daikin-altherma

Wysokiej klasy pompy ciepła nisko- i wysokotemperaturowe, do przygotowywania cwu, ogrzewania i chłodzenia, do zastosowania z klimakonwektorami stojącymi, naściennymi i kanałowymi

ZOBACZ

Mitsubishi Electric

pompa-ciepla-mitsubishi-ecodan

Systemy Ecodan do przygotowywania cwu, ogrzewania i chłodzenia, oparty o 3 różnorodne technologie inwerterowe Power Inverter, Eco Inverter i Zubadan Inverter, do zastosowania z systemem mono- i biwalentnym.

ZOBACZ
dzialanie-pompy-ciepla-w-domu

Zasada działania pomp ciepła powietrze-woda

Pompa ciepła do ogrzewania/chłodzenia powietrza w pomieszczeniach oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej wykorzystuje energię nagromadzoną w powietrzu. Jest jednym z popularniejszych źródeł energii odnawialnej i sprzyja poprawie czystości powietrza atmosferycznego. Pobrane przez pompę ciepła powietrze z zewnątrz, dzięki czynnikowi chłodniczemu oraz sprężeniu wytwarza ciepło, które następnie przeznaczone jest do przygotowania cwu i ogrzewania powietrza w ramach centralnego ogrzewania. Co więcej, pompa ciepła może być wykorzystana także do chłodzenia pomieszczeń. W tym przypadku proces chłodzenia jest odwrotny od ogrzewania – czyli czynnik chłodniczy odbiera energię cieplną z wody znajdującej się w instalacji i odprowadza ją na zewnątrz. W efekcie pompy ciepła znajdują zastosowanie przez cały rok kalendarzowy, jednocześnie zapewniając obiektowi ciepła wodę użytkową.

zasada-dzialania-pompy-ciepla-powietrze-woda

Pompy ciepła powietrze-woda – zalety zastosowania

Pompy ciepła to systemy, które można elastycznie dostosować do potrzeb użytkowników obiektu. Mogą być montowane w budynkach nowych jeszcze przed oddaniem ich do użytku, ale istnieją także rozwiązania, które można zastosować do istniejących instalacji co. Systemy pomp ciepła mogą współpracować z grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym, klimakonwektorami (także kanałowymi czy przypodłogowymi).

Co więcej, system pomp ciepła można spiąć z fotowoltaiką, dzięki czemu nie będzie generował żadnych kosztów, ponieważ energię elektryczną pobierał będzie ze słońca. Innym rozwiązaniem jest połączenie pomp ciepła z innymi źródłami energii – np. z kotłem grzewczym gazowym czy olejowym, a także systemem kolektorów przeznaczonych do ogrzewania ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła znajdą zastosowanie w obiektach mieszkalnych – typu mieszkania czy domy, ale także w obiektach większych – budynkach użyteczności publicznej, szkołach, hotelach, obiektach turystycznych i innych (kaskadowe systemy pomp ciepła).

Jak wybrać odpowiedni system pomp ciepła?

Bez wątpienia – najważniejszą cechą systemu pomp ciepła jest jego wydajność. To ona będzie odpowiedzialna za właściwe warunki temperaturowe w pomieszczeniach niezależnie od warunków panujących na zewnątrz obiektu. Dlatego wybierając pompę ciepła najpierw warto sprawdzić, w jakich temperaturach zewnętrznych będzie ona wydajnie pracować.Ciekawym rozwiązaniem jest tworzenie systemu hybrydowego, który będzie wykorzystywał pompę ciepła oraz inne źródło energii cieplnej – np, kocioł gazowy, olejowych czy na pellet. Następną istotną cechą takiego systemu są koszty eksploatacyjne, które będzie ponosił właściciel/użytkownik. Tu dużą rolę pełnić będą współczynniki efektywności sezonowej SCOP (dla ciepła) i SEER (dla chłodzenia).

Jeśli zależy Ci na stanie środowiska naturalnego oraz czystości powietrza w najbliższej okolicy warto zainwestować w system pomp ciepła. Dbałość o ekologię może iść w parze z ograniczeniem wydatków oraz pełnym komfortem użytkowania. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy różnorodne rozwiązania, które uwzględnią Twoje potrzeby, możliwości i oczekiwania.

Piotr Czarnecki
Handlowiec

Pomagam w doborze najlepszych rozwiązań – skontaktuj się ze mną.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat konkretnych modeli klimatyzacji?

W takim razie zachęcamy do kontaktu!

Zadzwoń i powiedz, jakie masz oczekiwania, a my znajdziemy rozwiązanie idealne.

+48 22 290 26 46
Montaż klimatyzacji Warszawa
Serwis klimatyzacji Warszawa

DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH DOSTAWA I MONTAŻ KLIMATYZACJI – 8% VAT

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.

  Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest Clima Polska Sp. z o. o z siedzibą w Warszawie (adres: Al. Komisji Edukacji Narodowej 90, lok.U-7) Więcej... Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www. Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Mniej...

  Akceptuję Politykę prywatności i zasady zamawiania climapolska.com.pl.*
  Oświadczam, że zostałem poinformowany Więcej... o możliwości wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie oraz że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Mniej...
  Wyrażam zgodę na Więcej... przetwarzanie Moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu e-mail dla potrzeb prowadzenia przyszłego marketingu bezpośredniego z wykorzystaniem poczty elektronicznej przez Clima Polska Sp. z o. o w celu przesyłania na mój adres e-mail informacji o produktach i usługach firmy Clima Polska Sp. z o. o za pomocą środków elektronicznych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – Dz. U. 2016.1030 z późn. zm. Mniej...

  * pole obowiązkowe

  Montaż klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Serwis klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Umów się na konsultacje
  Skontaktuj się z nami

  ZADZWOŃ