Klimatyzacja do serwerowni

/Klimatyzacja do serwerowni
Klimatyzacja do serwerowni2021-02-10T10:40:05+01:00

Serwerownia jest pomieszczeniem, w którym muszą panować ściśle określone warunki – gwarantujące bezpieczeństwo pracy urządzeń elektronicznych. Zbyt wysoka lub niska wilgotność powietrza, problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury, czy awaria chłodzenia może doprowadzić do poważnych strat. Właśnie dlatego, klimatyzacja do serwerowni musi spełniać najbardziej restrykcyjne standardy.

Współczesne serwerownie posiadają specjalistyczne wyposażenie umożliwiające stałe monitorowanie oraz prowadzenie rejestru parametrów wilgotności oraz temperatury. W razie odczytu odchyleń od właściwego poziomu tych parametrów powinna nastąpić automatyczna regulacja temperatury lub też wilgotności. Tylko w ten sposób możliwe jest zagwarantowanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa pracującym w pomieszczeniu urządzeniom.

Warto podkreślić, że stacje robocze pełniące funkcję serwerów oraz całe wyposażenie dodatkowe wydzielają duże ilości ciepła, co przekłada się na tworzenie niekorzystnych warunków klimatycznych w pomieszczeniu serwerowni w zakresie wartości temperatur oraz wilgotności. Na terenie miasta Warszawa i w okolicach wykonanie klimatyzacji do serwerowni powierz ekspertom z naszej firmy. Clima Polska to specjaliści z 20-letnim doświadczeniem w branży.

Klimatyzowane serwerownie Clima

Klimatyzacja do serwerowni

Nowoczesna klimatyzacja do serwerowni – zaufaj ekspertom Clima Polska oferuje kompleksową pomoc, gdy chodzi o:

 • dobór odpowiednich klimatyzatorów – urządzeń, które zagwarantują sprawną i nieprzerwaną pracę: markowych i niezawodnych;

 • zaprojektowanie klimatyzacji, która pozwoli precyzyjnie kontrolować warunki panujące w serwerowni, dopasowanej indywidualnie do specyfiki wnętrza;

 • montaż urządzeń klimatyzacyjnych – z dbałością nawet o najmniejszy detal,

 • usługi serwisowania klimatyzacji – wykonujemy zarówno prace konserwacyjne, jak i naprawcze.

Klimatyzacja do serwerowni powinna pozwalać na stałe utrzymywanie temperatury w przedziale 20-210 C oraz wilgotności na poziomie 45÷50%.

Klimatyzacja w serwerowni może być zaprojektowana na co najmniej kilka sposobów. W małych serwerowniach, liczących kilka stacji roboczych, wystarcza niekiedy tradycyjny klimatyzator typu split. Tu – w zależności od preferencji i możliwości w zakresie instalacji – można zastosować typowe urządzenia z zakresu klimatyzacji komfortu takiej, jak klimatyzatory:

 • naścienne,
 • sufitowe,
 • kanałowe

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby chłodzenie serwerowni było realizowane przy użyciu kilku takich klimatyzatorów (możliwe jest łączenie także kilku typów, np. sufitowego oraz naściennego). Konkretne rozwiązania warto dobrać na podstawie możliwości montażowych pomieszczenia. Clima Polska oferuje kompleksowe doradztwo w tym zakresie.

Należy mieć na uwadze, że zastosowany system klimatyzacyjny serwerowni powinien uwzględniać pewien zapas mocy – to pomieszczenie stosunkowo szybko wykazuje potrzebę rozbudowy (wraz z rozwojem firmy oraz wielkości baz danych).

W przypadku wysokich obciążeń cieplnych, sięgających powyżej 200 W/m2 optymalnym rozwiązaniem są szafy klimatyzacji precyzyjnej – specjalistyczne rozwiązanie w pełni skuteczne w regulacji temperatury oraz wilgotności powietrza w dużych serwerowniach

Najważniejsze cechy szaf klimatyzacji precyzyjnej to:

 • regulacja parametrów temperatury oraz wilgotności z wysoką dokładnością,
 • wiele możliwych kierunków nawiewu powietrza,
 • wysoki współczynnik efektywności energetycznej,
 • funkcja odwilżania oraz nawilżania powietrza,
 • kilka stopni filtracji.

Wszystkie wymienione wyżej opcje klimatyzacji serwerowni dostępne są w naszej firmie na życzenie klienta. Konkretne rozwiązania oraz specyfikację poszczególnych urządzeń dobieramy na podstawie szczegółowych danych od Klienta oraz pochodzących z naszego audytu pomieszczenia – serwerowni.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku klimatyzacji i nieustannemu rozwojowi, dostarczamy najlepsze klimatyzacje do serwerowni na rynku. Oferujemy sprzęt sprawdzonych marek w odpowiedniej konfiguracji. Dzięki temu, polegając na naszej instalacji, masz pewność niezawodnej pracy klimatyzacji przez 365 dni w roku.

Zapewniamy również sprawną i terminową realizację każdego zlecenia oraz konkurencyjne warunki finansowe współpracy. Z nami Twoja serwerownia będzie bezpieczna bez względu na to, jak zaawansowany układ elektroniki w niej pracuje.

klimatyzacje do serwerowni warszawa

Montaż klimatyzacji przeprowadzamy w obrębie całego Mazowsza, a w szczególności we wszystkich dzielnicach Warszawy takich, jak: Bemowo, Bielany, Centrum, Ursynów, Wola, Żoliborz, Mokotów, Ochota, Śródmieście, Targówek, Wawer, Ursus, Gocław, Wesoła, Wilanów.

Zapraszamy do współpracy!

Naszym klientom oferujemy także możliwość leasingu klimatyzacji, jeśli są Państwo zainteresowani tego typu finansowaniem, prosimy o skorzystanie z poniższego linka.

LEASING DLA SERWEROWNI
Montaż klimatyzacji Warszawa
Serwis klimatyzacji Warszawa

DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH DOSTAWA I MONTAŻ KLIMATYZACJI – 8% VAT

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.

  Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest Clima Polska Sp. z o. o z siedzibą w Warszawie (adres: Al. Komisji Edukacji Narodowej 90, lok.U-7) Więcej... Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www. Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Mniej...

  Akceptuję Politykę prywatności i zasady zamawiania climapolska.com.pl.*
  Oświadczam, że zostałem poinformowany Więcej... o możliwości wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie oraz że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Mniej...
  Wyrażam zgodę na Więcej... przetwarzanie Moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu e-mail dla potrzeb prowadzenia przyszłego marketingu bezpośredniego z wykorzystaniem poczty elektronicznej przez Clima Polska Sp. z o. o w celu przesyłania na mój adres e-mail informacji o produktach i usługach firmy Clima Polska Sp. z o. o za pomocą środków elektronicznych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – Dz. U. 2016.1030 z późn. zm. Mniej...

  * pole obowiązkowe

  Montaż klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Serwis klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Umów się na konsultacje
  Skontaktuj się z nami

  ZADZWOŃ