Klimatyzatory przenośne

/Klimatyzatory przenośne
Klimatyzatory przenośne2024-03-20T16:21:50+01:00
Cennik AUX
Cennik Rotenso
Cennik INNOVA

Klimatyzatory przenośne

Klimatyzatory przenośne AUX

ZOBACZ

Klimatyzatory przenośne Rotenso

ZOBACZ

Klimatyzatory przenośne Innova

ZOBACZ
klimatyzatory wewnętrzne

Klimatyzatory przenośne

Klimatyzator przenośny to urządzenie ruchome przeznaczone do obsługi jednego pomieszczenia. Jego praca związana jest z wymianą powietrza w obsługiwanym wnętrzu. Warunkiem jego prawidłowej pracy jest podłączenie do prądu oraz rury wentylacyjnej, której zadaniem jest usuwanie gorącego powietrza. Zazwyczaj odbywa się to poprzez mały otwór w ścianie, kratkę wentylacyjną czy uchylone okno. Tego typu klimatyzatory wewnętrzne można zastosować w niemal każdym pomieszczeniu.

Zalety klimatyzatorów przenośnych to przed wszystkim:

 • Mobilność,

 • Skuteczne oczyszczanie powietrza,

 • Osuszanie pomieszczenia, w którym urządzenie pracuje.

Klimatyzatory przenośne polecane są przed wszystkim w pomieszczeniach, gdzie niemożliwy jest montaż urządzeń stacjonarnych. Doskonale nadają się tam, gdzie występuje zakaz umieszczania obiektów na elewacji budynku (stare kamienice, brak zgody właściciela budynku itp.). Są to głównie klimatyzatory stojące, które zmieszczą się w każdym pomieszczeniu, a dzięki możliwości ich przesuwania oraz chowania nie zagracają nawet niewielkiej przestrzeni.

Klimatyzator przenośny – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Klimatyzator przenośny to urządzenie, które nie jest na stałe przymocowane do powierzchni, tak jak klimatyzatory stacjonarne, zamontowane np. na ścianie. Jego konstrukcja umożliwia przemieszczanie – zazwyczaj wyposażone jest w kółeczka, dzięki którym transport urządzenia jest prosty i nie wymaga siły. Jest to wygodne rozwiązanie, które umożliwia wielokrotne chowanie sprzętu po okresie użytkowania. Mały klimatyzator przenośny idealnie nadaje się więc np. do stosowania w domach letniskowych czy mieszkaniach.

Ciepło/zimno bez remontu

Niewątpliwą zaletą klimatyzatorówprzenośnych jest fakt, że nie wymagają one specjalistycznego montażu.  Decydując się zatem na takie urządzenie nie trzeba brać pod uwagę kosztownego remontu, prac związanych nie tylko z powieszeniem urządzenia, ale także przygotowaniem instalacji, w tym systemu odprowadzającego skropliny itp.

Co więcej, klimatyzatory stojące zapewniają większą elastyczność niż klimatyzatory stacjonarne – można je bowiem stosować według potrzeb  (np. raz w sypialni, raz w pokoju dziennym, raz w pracowni etc.). Dzięki kółeczkom i niewielkiej wadze jego transport jest bardzo łatwy.

klimatyzatory przenośne Warszawa
klimatyzatory przenośne Warszawa

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora przenośnego?

Podstawowym parametrem technicznym definiującym jakość klimatyzatora przenośnego jest jego moc. Przyjmuje się, że do schłodzenia 10m2 wystarcza 1 kW. Co za tym idzie, jeżeli pomieszczenie ma 15 m2 wartość mocy powinna oscylować w zakresie 1,5-2 kW. Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiedni klimatyzator mobilny, co pozwoli uniknąć sytuacji, gdy pomieszczenie będzie nieefektywnie chłodzone lub dojdzie do zbyt dużej wymiany powietrza. 

Oprócz parametru mocy warto zwrócić uwagę na inne kwestie, takie jak dodatkowe tryby pracy, zakres regulacji temperatury czy funkcję jonizacji powietrza. Dobry klimatyzator pokojowy powinien mieć także funkcje timera oraz czuwania nocnego. Dużym udogodnieniem jest opcja zdalnego sterowania, np. za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki czemu użytkownik włączy klimatyzator przenośny na odległość. To bardzo wygodna funkcjonalność, która pozwala ogrzać lub ochłodzić pomieszczenie do wskazanej temperatury jeszcze przed powrotem do domu.

Nasi specjaliści doskonale znają oczekiwania współczesnych klientów, dlatego zaproponują klimatyzator przenośny dopasowany do indywidualnych potrzeb, uwzględniając zarówno budżet, jak i przyszłe rachunki za energię elektryczną czy generowany poziom hałasu.

Czym się kierować przy zakupie klimatyzatora?

Najlepszy klimatyzator przenośny powinien być nie tylko efektywny energetycznie, ale także dopasowany do stylu wykończenia wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele jednostek mobilnych, które sprawdzą się zarówno w dużym, jak i mniejszym wnętrzu. Nasi specjaliści pomogą wybrać dobry klimatyzator przenośny, który spełni oczekiwania użytkowników dysponujących określonym budżetem. Zapewniamy profesjonalną pomoc na każdym etapie procesu decyzyjno-zakupowego oraz późniejsze wsparcie techniczne w przypadku awarii. Wskażemy najlepszy klimatyzator przenośny dostosowany do indywidualnych potrzeb, który posłuży przez większą część roku a nie tylko okres letni.

klimatyzatory przenośne Warszawa

Czyste powietrze o każdej porze roku

Wiele osób uważa, że klimatyzator przenośny to urządzenie sezonowe, które może służyć wyłącznie w okresie letnim. Nic bardziej mylnego! Klimatyzatory przenośne mogą także pełnić funkcję pompy ciepła, zatem sprawdzą się nie tylko w sezonie letnim, ale również w okresie jesienno-zimowym. Nawet mały klimatyzator tego typu może być wielofunkcyjny i przydatny przez cały rok.

Klimatyzator pokojowy to urządzenie całoroczne, które latem chłodzi, a zimą ogrzewa. Dzięki tej jednostce możesz zadbać o komfort termiczny pomieszczenia niezależnie od pory roku. To doskonałe rozwiązanie na okresy przejściowe, kiedy temperatury są na tyle wysokie, że uruchomienie instalacji centralnego ogrzewania jest nieopłacalne. Klimatyzator przenośny bez rury, działający jako pompa ciepła typu powietrze/powietrze, z powodzeniem poradzi sobie nawet przy temperaturach do -15 stopni Celsjusza. Dzięki zastosowaniu specjalnego komponentu, odwracającego standardowy obieg chłodniczy w urządzeniu, klimatyzacja przenośna może skutecznie nagrzewać wnętrza,

Przenośny klimatyzator, służący jako pompa ciepła, to świetne rozwiązanie zarówno dla mieszkań, jak i domów jednorodzinnych. Biorąc pod uwagę kompaktowość i funkcjonalność, jest często wybierany przez właścicieli domków rekreacyjnych, w których nie ma tradycyjnego ogrzewania. Przenośny klimatyzator pokojowy to obowiązkowy element wyposażenia poddasza użytkowego. Osoby, zamieszkujące najwyższą kondygnację budynku, z pewnością doświadczyły niedogodności związanych z szybkim nagrzewaniem się dachu w okresie letnim i wychłodzeniem wnętrza zimą. Klimatyzator przenośny to sposób na szybką, efektywną, a przy tym — energooszczędną — zmianę temperatury w pomieszczeniu.

Klimatyzatory pokojowe przenośne – doskonałe rozwiązanie dla alergików

Klimatyzatory wewnętrzne tego typu są doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób z alergią. Swoje funkcje realizują poprzez wymianę powietrza w pomieszczeniu (w przypadku klimatyzatorów stacjonarnych w ogóle może do niej nie dochodzić!).  Dzięki temu wychwytują zanieczyszczenia, kurz, pyłki, które podczas wymiany powietrza osadzają się na filtrach. Aby podtrzymać wydajność funkcji oczyszczania powietrza należy co dwa tygodnie przeprowadzać czyszczenie filtrów, a także zadbać o coroczny profesjonalny serwis klimatyzacji. Pozwoli to na utrzymanie wysokiej jakości emitowanego powietrza oraz podtrzymanie wydajności pracy urządzenia.

FAQ — poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jaka moc klimatyzatora na 30 m2?

W przypadku pomieszczenia o powierzchni 30 m2 najlepszym wyborem będzie klimatyzator przenośny o mocy 3 do 4 kW.

Jaki klimatyzator do pokoju 25m2?

Przyjmując, że na każde 10 m2 przypada ok. 1 kW mocy, najkorzystniejszym wyborem będzie klimatyzator mobilny o mocy 3 kW.

Jak często należy opróżniać zbiornik z wodą?

Niektóre klimatyzatory przenośne posiadają system automatycznego odparowania, co oznacza, że woda jest automatycznie usuwana z powietrzem wywiewanym. W modelach starszej generacji istnieje konieczność regularnego opróżniania zbiornika.

Jak często należy czyścić filtr?

Jeżeli klimatyzator przenośny jest poddawany regularnej eksploatacji, powinien być czyszczony co najmniej raz w miesiącu.

Czy klimatyzacja przenośna do mieszkania jest głośna?

Mobilne jednostki generują pewien poziom hałasu, dlatego warto zwrócić uwagę, czy wybrane urządzenie to klimatyzator przenośny cichy i zweryfikować, jaki poziom hałasu generuje.

Czy mogę przenieść klimatyzator przenośny do innego pomieszczenia?

Tak, jedną z głównych zalet klimatyzatorów przenośnych jest ich mobilność. Można je łatwo przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego, w zależności od potrzeb.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat konkretnych modeli klimatyzacji?

W takim razie zachęcamy do kontaktu!

Zadzwoń i powiedz, jakie masz oczekiwania, a my znajdziemy rozwiązanie idealne.

+48 22 290 26 46
Montaż klimatyzacji Warszawa
Serwis klimatyzacji Warszawa

DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH DOSTAWA I MONTAŻ KLIMATYZACJI – 8% VAT

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.

  Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest Clima Polska Sp. z o. o z siedzibą w Warszawie (adres: Al. Komisji Edukacji Narodowej 90, lok.U-7) Więcej... Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www. Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Mniej...

  Akceptuję Politykę prywatności i zasady zamawiania climapolska.com.pl.*
  Oświadczam, że zostałem poinformowany Więcej... o możliwości wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie oraz że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Mniej...
  Wyrażam zgodę na Więcej... przetwarzanie Moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu e-mail dla potrzeb prowadzenia przyszłego marketingu bezpośredniego z wykorzystaniem poczty elektronicznej przez Clima Polska Sp. z o. o w celu przesyłania na mój adres e-mail informacji o produktach i usługach firmy Clima Polska Sp. z o. o za pomocą środków elektronicznych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – Dz. U. 2016.1030 z późn. zm. Mniej...

  * pole obowiązkowe

  Montaż klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Serwis klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Umów się na konsultacje
  Skontaktuj się z nami

  ZADZWOŃ