Klimatyzatory Multi-Split LG

//Klimatyzatory Multi-Split LG
Klimatyzatory Multi-Split LG2024-03-26T12:53:44+01:00
Cennik LG 2022
karta katalogowa LG multi-split

LG – KLIMATYZATORY TYPU MULTI-SPLIT
KOLEKCJA 2020

Zobacz wybraną serię klimatyzatorów ZEWNĘTRZNYCH

MU2R15 i MU2R17
MU3R19 i MU3R21
MU4R25 i MU4R27
klimatyzacja-lg-multi-split

Czym jest klimatyzacja multi-split?

Klimatyzacja i klimatyzatory kojarzą się najczęściej z komfortem i praktycznością. Jednak warto wiedzieć, że dzięki wykorzystaniu klimatyzatorów LG typu multi-split klimatyzacja może być również stylowa i elegancka. Rozwiązanie multi-split pozwala na obsługę wielu pomieszczeń przy zastosowaniu tylko jednej jednostki zewnętrznej. Jak to wygląda w praktyce? Na zewnątrz budynku zostaje zamontowane jedno urządzenie zewnętrzne a do niego z powodzeniem można podłączyć aż do pięciu urządzeń wewnętrznych. Znacząco zwiększa to estetykę budynku bez konieczności rezygnowania z komfortu chłodzenia czy ogrzewania wewnątrz.

Zalety systemu multi-split

System multi-split to rozwiązanie estetyczne, eleganckie i komfortowe. Znacząco zmniejsza powierzchnię, która jest zajmowana przez zewnętrzne elementy klimatyzacji. Tym samym poprawia estetykę budynku i pozwala skutecznie chłodzić od 2 do nawet 5 pomieszczeń przy pomocy niezależnych urządzeń wewnętrznych. Warto także zauważyć, że urządzenia wewnętrzne nie muszą być takimi samymi modelami. Co więcej, mogą to być równie dobrze urządzenia ścienne, kasetonowe, kanałowe, podstropowe czy konsole. Nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń a ich moc czy wygląd może być ściśle podyktowana potrzebami użytkowników.

Kto decyduje się na system multi-split?

Na takie rozwiązanie często decydują się firmy, gdzie pracownicy zajmują kilka pomieszczeń biurowych. Dzięki temu każde pomieszczenie zyskuje skuteczne chłodzenie a montaż zewnętrznych elementów jest dużo łatwiejszy. Rozwiązanie to sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie zarządca budynku decyduje o możliwości zamontowania zewnętrznego elementu klimatyzacji i pozwala tylko na jeden dla danego lokalu – na przykład w mieszkaniach. Z rozwiązaniem multi-split nie trzeba już decydować, które pomieszczenie będzie klimatyzowane. Zewnętrzne urządzenie w systemie multi-split od LG obsłuży aż do 5 urządzeń wewnętrznych. Również w domach jednorodzinnych klimatyzacja typu multi-split sprawdzi się doskonale zapewniając zarówno chłodzenie, jak i ogrzewanie, w zależności od potrzeb.

Do 2 pomieszczeń

warszawa-lg-klimatyzacja-clima-polska-multi-do-dwoch-pomieszczen

Do 3 pomieszczeń

klimatyzacja-lg-climapolska-warszawa-multi-do-trzech-pomieszczen

Do 4 pomieszczeń

lg-climapolska-klimatyzacja-warszawa-multi-do-czterech-pomieszczen

Do 5 pomieszczeń

klimatyzacja-warszawa-lg-clima-polska-multi-do-pieciu-pomieszczen

Jednostki zewnętrzne MULTI MU2R15 i MU2R17

warszawa-lg-klimatyzacja-clima-polska-multi-do-dwoch-pomieszczen

Modele MULTI MU2R15 i MU2R17 to jedne z najczęściej i najchętniej wybieranych urządzeń pośród jednostek zewnętrznych. Doskonale nadają się do połączenia z klimatyzacją typu multi-split. Zapewniają zarówno chłodzenie, jak i ogrzewanie pomieszczeń przy podłączeniu dwóch jednostek wewnętrznych. Jednostki zewnętrzne LG MULTI MU2R15 i MU2R17 napędzane są bezszczotkowymi silnikami prądu stałego (BLDC). Taki napęd zwiększa wydajność urządzenia, która w okresie największej eksploatacji jest niesłychanie ważna. Model MULTI MU2R15 charakteryzuje się mocą chłodniczą na poziomie 4,1kW oraz mocą grzewczą – 4,7kW. Natomiast jednostka MULTI MU2R17 posiada wydajność chłodniczą 4,7kW oraz wydajność grzewczą 5,3kW.

Innowacje od LG

W urządzeniach LG MULTI MU2R15 i MU2R17 zastosowano również szereg innowacyjnych rozwiązań wpływających na przedłużenie jego żywotności, minimalizację częstotliwości serwisów a także rzadsze przechodzenie jednostki w cykl odszraniania. Rozwiązania te to między innymi sprężarka inwerterowa Twin Rotary, lamele typu Wide Louver Plus, powłoka GoldFin wymiennika ciepła. Dzięki nim wymiennik ciepła szybciej pozbywa się wody i wolniej się oszrania. Tym samym okres pomiędzy cyklami odszraniania jest dużo dłuższy. Ponadto klimatyzator automatycznie reguluje ciśnienie czynnika chłodzącego w zależności od temperatury otoczenia. Ma to bezpośrednie przełożenie na jego energooszczędność bez utraty komfortu termicznego w pomieszczeniach.

Właściwości LG MULTI MU2R15 i MU2R17:

 • możliwość podłączenia 2 jednostek wewnętrznych;

 • wysoka wydajność, nawet przy zwiększonej sezonowej eksploatacji;

 • energooszczędność;

 • szybkie chłodzenie i ogrzewanie powietrza;

 • tryb cichej pracy nocnej;

 • wyposażenie w sprężarkę inwerterową Twin Rotary;

 • lamele typu Wide Louver Plus, które spowalniają proces odszraniania wymiennika ciepła;

 • powłoka GoldFin wymiennika ciepła, która zapewnia ochronę przed korozją powodowaną przez sól morską lub zanieczyszczenia;

 • kontrola mocy szczytowej i inteligentne sterowanie obciążeniem;

 • kontrola ciśnienia czynnika chłodzącego;

 • sprawdzanie błędów okablowania.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat konkretnych modeli klimatyzacji?

W takim razie zachęcamy do kontaktu!

Zadzwoń i powiedz, jakie masz oczekiwania, a my znajdziemy rozwiązanie idealne.

+48 22 290 26 46
Wróć do wyboru serii klimatyzatorów

Jednostki zewnętrzne MULTI MU3R19 i MU3R21

klimatyzacja-lg-climapolska-warszawa-multi-do-trzech-pomieszczen

Cechy jednostek LG MULTI MU3R19 i MU3R21

MULTI MU3R19 i MU3R21 to wydajne i energooszczędne agregaty zewnętrzne przeznaczone do stosowania w systemie multi-split. Urządzenia zewnętrzne LG MULTI MU3R19 i MU3R21 zapewniają efektywne i wydajne ogrzewanie i chłodzenie. Ponadto jednostki zewnętrzne MULTI MU3R19 i MU3R21 są urządzeniami energooszczędnymi. Dodatkowo ich wygląd jest subtelny i delikatny, dzięki czemu nie rzucają się w oczy i nie psują estetyki budynku, na którym są zamontowane. Sam montaż jest łatwy i szybki.

Najważniejszą zaletą jednostek zewnętrznych LG MULTI MU3R19 i MU3R21 jest współpraca z trzema jednostkami wewnętrznymi. Mogą być one łączone z różnymi typami klimatyzatorów wewnętrznych. Bez ograniczeń użytkownicy mogą wybierać pomiędzy klimatyzatorami wewnętrznymi ściennymi, kasetonowymi, kanałowymi, podstropowymi czy konsolami i podłączyć je do urządzeń LG MULTI MU3R19 i MU3R21. Jednostki zewnętrzne LG MULTI MU2R15 i MU2R17 różnią się wydajnością chłodniczą i grzewczą. Dla urządzenia MULTI MU2R15 jest to 5,3kW mocy chłodniczej i 6,3kW mocy grzewczej a w MU2R17 – 6,2kW mocy chłodniczej i 7,0kW mocy grzewczej.

Co wyróżnia jednostki zewnętrzne LG MULTI MU3R19 i MU3R21?

Jednostki zewnętrzne LG MULTI MU3R19 i MU3R21 zostały wyposażone w szereg nowoczesnych technologii i rozwiązań, które usprawniają pracę urządzenia. Można znaleźć tu sprężarkę inwerterową Twin Rotary napędzaną bezszczotkowymi silnikami prądu stałego (BLDC). Połączenie sprężarki inwerterowej i silnika bezszczotkowego przekłada się na wysoką wydajność pracy urządzenia, również sezonową, oraz dodatkowo na energooszczędność jednostki. Oprócz tego, w urządzeniach LG MULTI MU3R19 i MU3R21 zastosowano lamele typu Wide Louver Plus, które spowalniają proces oszraniania wymiennika ciepła. Sam wymiennik ciepła został pokryty powłoką GoldFin chroniącą go przed korozją. Dodatkowa powłoka hydrofilowa przyspiesza odpływ wody z wymiennika ciepła a tym samym zmniejsza się jego oblodzenie. Wszystkie te innowacje powodują wydłużenie się okresu pracy jednostki pomiędzy cyklami odszraniania.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat konkretnych modeli klimatyzacji?

W takim razie zachęcamy do kontaktu!

Zadzwoń i powiedz, jakie masz oczekiwania, a my znajdziemy rozwiązanie idealne.

+48 22 290 26 46
Wróć do wyboru serii klimatyzatorów

Jednostki zewnętrzne MULTI MU4R25 i MU4R27

lg-climapolska-klimatyzacja-warszawa-multi-do-czterech-pomieszczen

Użytkownicy, którzy pragną skorzystać z opracowanego przez LG systemu multi-split, mogą wybrać jednostki zewnętrzne MULTI MU4R25 oraz MU4R27. Są to urządzenia przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku i współpracujące z czterema jednostkami wewnętrznymi. Wykazują się wysoką wydajnością i energooszczędnością nawet przy maksymalnym, sezonowym obciążeniu. Jednostki wewnętrzne, o różnej mocy i wydajności chłodniczej, podłączone do urządzeń zewnętrznych MULTI MU4R25 czy MU4R27 efektywnie chłodzą i ogrzewają pomieszczenia.

Cechy agregatów MULTI MU4R25 i MU4R27

To, co wyróżnia jednostki zewnętrzne MULTI MU4R25 i MU4R27, to możliwość pracy w trybie nocnym. W trybie tym urządzenie funkcjonuje dużo ciszej a natężenie hałasu spada do poziomu, który nie zakłóca ciszy nocnej. Jednostki zewnętrzne MULTI MU4R25 i MU4R27 wyposażone są także w wyświetlacz zlokalizowany na płycie głównej. Monitoruje on i udostępnia informacje o ewentualnych błędach okablowania. Daje to użytkownikowi łatwą i przejrzystą kontrolę poprawności wykonania okablowania sterującego. Są to cechy bardzo cenne zarówno przy instalacji, jak i przy konserwacji i sprawdzeniu połączeń.

Rozwiązaniem znanym i powszechnie stosowanym w urządzeniach LG jest połączenie sprężarki inwerterowej Twin Rotary napędzanej bezszczotkowymi silnikami prądu stałego (BLDC). Połączenie to daje użytkownikom wysoką wydajność, efektywność pracy oraz energooszczędność. Na zwiększenie energooszczędności wpływ ma również inteligentna kontrola ciśnienia czynnika chłodniczego. W jednostkach MULTI MU3R19 i MU3R21 wydajność chłodnicza i grzewcza jest nieco różna. Dla urządzenia MULTI MU3R19 jest to 7,0kW mocy chłodniczej i 8,4kW mocy grzewczej a w MU3R21 – 7,9kW mocy chłodniczej i 9,1kW mocy grzewczej.

Sprawdzone rozwiązania

W jednostkach zewnętrznych MULTI MU4R25 i MU4R27 zastosowano także szereg rozwiązań i dobrych praktyk sprawdzonych w innych modelach podobnego typu. Należą do nich między innymi technologia lameli typu Wide Louver Plus, powłoka GoldFin na wymiennik ciepła oraz powłoka hydrofilowa przyspieszająca odprowadzanie wody z wymiennika ciepła. Wszystkie te elementy bezpośrednio przekładają się na wydłużenie żywotności jednostki zewnętrznej oraz wydłużenie czasu pracy pomiędzy cyklami odszraniania.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat konkretnych modeli klimatyzacji?

W takim razie zachęcamy do kontaktu!

Zadzwoń i powiedz, jakie masz oczekiwania, a my znajdziemy rozwiązanie idealne.

+48 22 290 26 46
Wróć do wyboru serii klimatyzatorów
Montaż klimatyzacji Warszawa
Serwis klimatyzacji Warszawa

DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH DOSTAWA I MONTAŻ KLIMATYZACJI – 8% VAT

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.

  Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest Clima Polska Sp. z o. o z siedzibą w Warszawie (adres: Al. Komisji Edukacji Narodowej 90, lok.U-7) Więcej... Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www. Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Mniej...

  Akceptuję Politykę prywatności i zasady zamawiania climapolska.com.pl.*
  Oświadczam, że zostałem poinformowany Więcej... o możliwości wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie oraz że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Mniej...
  Wyrażam zgodę na Więcej... przetwarzanie Moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu e-mail dla potrzeb prowadzenia przyszłego marketingu bezpośredniego z wykorzystaniem poczty elektronicznej przez Clima Polska Sp. z o. o w celu przesyłania na mój adres e-mail informacji o produktach i usługach firmy Clima Polska Sp. z o. o za pomocą środków elektronicznych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – Dz. U. 2016.1030 z późn. zm. Mniej...

  * pole obowiązkowe

  Montaż klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Serwis klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Umów się na konsultacje
  Skontaktuj się z nami

  ZADZWOŃ