Powietrzne pompy ciepła

/Powietrzne pompy ciepła
Powietrzne pompy ciepła2022-12-12T16:30:23+01:00

Powietrzna pompa ciepła — nowoczesne i tanie źródło energii grzewczej

Szukasz sposobu na tanie i skuteczne ogrzanie domu? Jednym z najnowocześniejszych, najtańszych i jednocześnie skutecznych rozwiązań jest montaż pompy ciepła powietrze — powietrze lub pompy ciepła powietrze-woda. Pompa ciepła powietrzna wytwarza ciepło głównie z energii pochodzącej z powietrza atmosferycznego i wymaga niewielkiego wsparcia w zakresie zasilania energią elektryczną. Jej cenioną zaletą jest także prosty montaż pozwalający na instalację systemu ogrzewania zarówno w nowych, jak i zamieszkałych obiektach. Zatem niezależnie w jakim domu mieszkasz, ta metoda ogrzewania z pewnością sprawdzi się także u Ciebie.

Do domu małego i dużego

Powietrzna pompa ciepła jest urządzeniem stosunkowo niewielkim, które nie zajmie więcej miejsca w domu, niż tradycyjny kocioł grzewczy na ekogroszek, gaz czy olej opałowy. Niewielkie wymiary oraz estetyczny wygląd sprawiają, że powietrzne pompy ciepła z powodzeniem zainstalujesz w każdym wnętrzu.

Potrzebujesz efektywnego i komfortowego ogrzewania w domu? Szukasz rozwiązań, które zapewnią nie tylko optymalne warunki termiczne, ale również sprawdzą się w oczyszczaniu powietrza? Skontaktuj się z nami! Pomożemy dobrać Ci odpowiednie urządzenia zarówno do małego domku, jak i do dużej rezydencji. U nas znajdziesz klimatyzatory zarówno w wersji ekonomicznej, jak i premium oraz modele spełniające najwyższe standardy.

Niska cena użytkowania

Stosunkowo niewielkie opłaty związane ze zużyciem energii elektrycznej można jeszcze obniżyć poprzez połączenie powietrznej pompy ciepła z systemem produkcji energii ze źródeł odnawialnych np. instalacją fotowoltaiczną i/lub rekuperacją. W efekcie koszt ogrzewania nawet dużych domów staje się znikomy.

Powietrzna pompa ciepła to także stosunkowo niskie koszty instalacji. Montaż pompy ciepła powietrze-powietrze jest  średnio 3-5 razy tańszy w porównaniu do pompy ciepła powietrze-woda i nie wymaga zmiany instalacji grzewczej w domu. Te różnice mogą być jeszcze większe jeżeli decydujemy się na budżetowy klimatyzator. Warto pamiętać, że koszty te będą także znacznie niższe, jeśli planujesz za pomocą pompy powietrze-powietrze ogrzać tylko jedno lub dwa pomieszczenia, a nie cały dom.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Pompa ciepła powietrzna to także bezpieczeństwo i funkcjonalność. Urządzenie nie generuje sytuacji niebezpiecznych w przeciwieństwie do ogrzewania gazowego czy olejowego (ryzyko wybuchu) oraz do ogrzewania paliwami stałymi (np. węglem) – brak ryzyka emisji czadu. Pompy ciepła powietrzne to urządzenia nie tylko energooszczędne, ale również niewpływające na zanieczyszczenie środowiska. W efekcie możesz mieć pewność, że nie będziesz zanieczyszczał powietrza atmosferycznego w swoim najbliższym otoczeniu, co wpłynie na zdrowie Twoje i Twojej rodziny.  

Współczesne powietrzne pompy ciepła to urządzenia nowoczesne, wyposażone w szereg funkcji ułatwiających życie. Nie wymagają stałego zasilania paliwem — nie ma potrzeby systematycznego załadunku węglem, peletem, a także tankowania oleju czy gazu. Zastosowana zaawansowana automatyka sprawia, że samoczynnie dostosowują temperaturę w domu do zasadnych wartości. Nie wymagają stałej regulacji. Bez problemu możesz wyjechać na narty, a pompa ciepła zadba o utrzymanie temperatury na niskim poziomie (np. 13 st.C dla gwarancji niezamarznięcia instalacji wodnych i kanalizacyjnych), co przyczyni się do oszczędności na zużyciu energii. 

Powietrzne pompy ciepła – ogrzewanie domu

Pompy ciepła typu powietrze-powietrze zapewniają odpowiedni komfort termiczny. Oferują wydajne działanie także w niskich temperaturach powietrza atmosferycznego (do -25 st.C), więc skutecznie sprawdzają się na naszej szerokości geograficznej. Eleganckie urządzenia ścienne doskonale dopasowują się do każdego wnętrza. Ich zaletą jest także wymuszenie stałej cyrkulacji powietrza, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko nierównomiernego rozłożenia temperatury w pomieszczeniu. 

Pompa ciepła powietrzna — zasada działania

Jak działa powietrzna pompa ciepła? Powietrzne pompy ciepła to klimatyzatory, które pracują w trybie grzania. Ich konstrukcja pozwala na pełne wykorzystywanie funkcji grzania do ogrzewania domu czy mieszkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu ogrzewanie domu węglem lub gazem nie będzie konieczne. Przy niektórych urządzeniach możliwe jest również otrzymanie dofinansowania, jednak te kwestie zależne są od programów, które mogą różnić się w zależności od lokalizacji.

Jak działa  pompa ciepła powietrzna?

Pompa cieplna powietrzna bazuje na energii zawartej w powietrzu atmosferycznym. Model działania urządzenia sprowadza się do pobrania powietrza zewnętrznego, odebrania z niego energii i przekazania jej do systemu grzewczego funkcjonującego w domu. Pompy ciepła powietrze-powietrze są dostępne w wariancie jako powietrzne pompy ciepła split. Zaletą tego układu jest to, że agregat, który wykonuje główną pracę, montowany jest na zewnątrz obiektu. W ten sposób w pomieszczeniach zyskuje się oczekiwaną temperaturę przy zachowaniu kompletnej ciszy.  Dzięki temu zyskasz optymalne warunki do pracy, wypoczynku i snu.

Ile prądu zużywa powietrzna pompa ciepła?

Powietrzna poma ciepła wykorzystuje do 75% energii z powietrza atmosferycznego i jedynie 25% energii z sieci energetycznej. Jeśli w domu wykorzystujesz dodatkowo fotowoltaikę oraz inne systemy takie jak wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperację) to koszty, jakie będziesz ponosił z obsługi ogrzewania pompą cieplną powietrzną będą dużo niższe..

Powietrzna pompa ciepła wykorzystuje do 75% energii z powietrza atmosferycznego i jedynie 25% energii z sieci energetycznej. Jeśli w domu wykorzystujesz dodatkowo fotowoltaikę oraz inne systemy takie jak wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperację) to koszty, jakie będziesz ponosił z obsługi ogrzewania pompą cieplną powietrzną będą dużo niższe..

Pompy ciepła powietrzne to urządzenia energooszczędne. Gwarantują niskie zużycie energii przy jednoczesnej wysokiej wydajności pracy. Jak już wspominaliśmy, energię cieplną pozyskują głównie z powietrza atmosferycznego, choć nie da się ukryć, że wymagają dodatkowego zasilania energią elektryczną. Warto wspomnieć, że pobór tej energii nie jest stały — zwiększa się wraz z obniżaniem temperatury zewnętrznej. Zatem przez dominujący czas jesieni, zimy i wiosny, kiedy temperatura powietrza nie spada dużo poniżej 0 st.C pompy ciepła powietrze-powietrze lub powietrze-woda pobierają stosunkowo niewielką ilość prądu. To powoduje, że nawet bez dodatkowych instalacji w postaci fotowoltaiki czy rekuperacji posiadanie powietrznej pompy ciepła stale jest opłacalne dla użytkowników. 

Co więcej, powietrzna pompa ciepła zapewnia komfort użytkowania wynikający także z braku konieczności ingerencji w pracę urządzenia oraz brak emisji szkodliwych spalin. Czyste środowisko w najbliższej okolicy to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia dla mieszkańców.

Pompy ciepła powietrzne doskonale sprawdzają się na naszych szerokościach geograficznych. Powietrzne pompy ciepła, które zostały zaprojektowane z myślą o ogrzewaniu pomieszczeń, to na przykład seria Optimised Heating 4 marki Daikin. Praca agregatu, czyli jednostki zewnętrznej, jest możliwa do -25 stopni Celsjusza, co sprawia, że jednostka daje sobie radę w bardzo wymagających warunkach. Agregat został zaprojektowany tak, żeby konstrukcja mogła swobodnie odprowadzać wodę bez ryzyka zamarznięcia. Taka budowa nie wymaga stosowania zewnętrznych grzałek, które dodatkowo pobierają prąd.

Przykładowo klimatyzatory z serii Daikin Stylish oraz Daikin Perfera posiadają wspaniałe parametry SCOP – ponad 5.0, czyli 1kW poboru mocy daje 5kW ciepła i klasę efektywności energetycznej na poziomie A+++. 1-fazowa instalacja elektryczna umożliwia zasilanie sprzętu nawet z gniazdka.

Decydując się na ogrzewanie domu w ten sposób można kilkukrotnie obniżyć wysokość rachunków w stosunku do klasycznych grzejników elektrycznych lub olejowych.

Powietrzna pompa ciepła sprawdza się również latem, ponieważ można wykorzystywać ją do innych funkcji takich jak chłodzenie domu. Zachęcają do tego niezwykle wysokie parametry energetyczne.

Wbudowana aplikacja ONECTA pozwala na zdalną kontrolę nad urządzeniem. Przydatny jest również tryb podtrzymania temperatury – jednostka utrzymuje około 13 stopni Celsjusza, dzięki czemu woda w instalacji nie zamarznie. Dzięki tej opcji możemy spokojnie opuścić dom na kilkudniowy wyjazd.

Pompy ciepła powietrzne to urządzenia, które charakteryzują się stosunkowo prostą budową. W efekcie zapewniają niezwykle niską awaryjność. Systematyczne przeglądy i konserwacja wpływają na długie i bezusterkowe działanie. 

Urządzenia są standardowo objęte 3-letnią gwarancją. W salonie partnerskim Clima Polska istnieje możliwość uzyskania nieodpłatnej, 5-letniej gwarancji na urządzenia z serii Daikin Optimised Heating 4.

Dobór pompy ciepła powietrze-powietrze musi uwzględniać wielkość powierzchni, która będzie za jej pomocą ogrzewana. Ogromna rozpiętość wydajności — moc grzewcza takich urządzeń wynosi od 800W do 7200W – daje gwarancję odpowiedniego ogrzania pomieszczenia przy możliwie minimalnym zużyciu energii. Dla minimalnych kosztów ogrzewania należy wybierać urządzenie o wysokiej klasie energetycznej — A++ lub A+++ – w ten sposób ogrzewanie zapewnia niskie koszty eksploatacji. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności urządzenia — wybrane powietrzne pompy ciepła wyposażone są w filtry antysmogowe, antywirusowe oraz antybakteryjne. Takie funkcje sprawiają, że można cieszyć się nie tylko ciepłem, ale również powietrzem wolnym od bakterii, alergenów i szkodliwych pyłów.

Powietrzne pompy ciepła mają jeszcze jedną zaletę — nie wymagają żadnych dodatkowych wykopów, których wymagają pompy gruntowe.

Zachęcamy do umówienia się na obejrzenie sprzętu w salonie partnerskim Daikin w Warszawie, mieszczącym się na Al. KEN 86/U11.

Piotr Czarnecki
Handlowiec

Pomagam w doborze najlepszych rozwiązań – skontaktuj się ze mną.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat konkretnych modeli klimatyzacji?

W takim razie zachęcamy do kontaktu!

Zadzwoń i powiedz, jakie masz oczekiwania, a my znajdziemy rozwiązanie idealne.

+48 22 290 26 46
Montaż klimatyzacji Warszawa
Serwis klimatyzacji Warszawa

DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH DOSTAWA I MONTAŻ KLIMATYZACJI – 8% VAT

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.

  Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest Clima Polska Sp. z o. o z siedzibą w Warszawie (adres: Al. Komisji Edukacji Narodowej 90, lok.U-7) Więcej... Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www. Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Mniej...

  Akceptuję Politykę prywatności i zasady zamawiania climapolska.com.pl.*
  Oświadczam, że zostałem poinformowany Więcej... o możliwości wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie oraz że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Mniej...
  Wyrażam zgodę na Więcej... przetwarzanie Moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu e-mail dla potrzeb prowadzenia przyszłego marketingu bezpośredniego z wykorzystaniem poczty elektronicznej przez Clima Polska Sp. z o. o w celu przesyłania na mój adres e-mail informacji o produktach i usługach firmy Clima Polska Sp. z o. o za pomocą środków elektronicznych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – Dz. U. 2016.1030 z późn. zm. Mniej...

  * pole obowiązkowe

  Montaż klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Serwis klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Umów się na konsultacje
  Skontaktuj się z nami

  ZADZWOŃ