Designerskie klimatyzatory

//Designerskie klimatyzatory

Designerskie klimatyzatory

Zazwyczaj w naszych artykułach poruszamy tematy związane z technikaliami, natomiast dziś postanowiliśmy opowiedzieć co nieco o kwestiach estetycznych. Wiemy, że wiele z Was interesuje się tą kwestią i wcale się nie dziwimy – w końcu klimatyzator to stały element pomieszczenia, dlatego warto wybrać taki, który będzie nie tylko świetnie działał, ale również cieszył oko.

Na rynku pojawia się sporo coraz atrakcyjniejszych projektów, jednak od lat prowadzimy sprzedaż i montaż klimatyzacji i dobrze wiemy, że ile klientów, tyle różnych preferencji. W związku z tym postanowiliśmy przygotować przegląd najciekawszych jednostek. Uwzględniliśmy w nim zarówno klimatyzatory, które cechuje minimalizm i prostota, jak i takie, które przyciągają wzrok nietuzinkową fakturą lub kolorem.

Kiedy myślimy o niespotykanym designie, na myśl od razu przychodzi nam model Diamond od Mitsubishi Electric. Model Diamond charakteryzują ostre krawędzie i połyskująca obudowa. Do wyboru są aż 4 warianty kolorystyczne. Mimo, że jednostki w odcieniach bieli (Natural White, Pearl White) są wyjątkowo urodziwe, to dziś skupimy się na tych rzadziej spotykanych – Onyx Black oraz Ruby Red. Pierwszy model zachwyca taflą czerni, która wybrzmiewa w zestawieniu z ciemną ścianą. Mitsubishi Onyx Black wygląda wyjątkowo dobrze w loftowych przestrzeniach, na przykład na tle strukturalnego betonu. Mitsubishi Electric Diamond Ruby Red, czyli jednostka w odcieniu głębokiej czerwieni przywodzi na myśl odcienie czerwonego wina. Słyszeliśmy też porównania do wiśni delikatnie zanurzonej w czekoladzie. Kolor nie jest krzykliwy, a klimatyzator wygląda bardzo elegancko i oryginalnie. Jeśli chodzi o markę Mitsubishi, to warto wspomnieć również o modelu Premium Kirigamine Zen, który występuje np. w srebrnym macie.

Kolejną firmą, która ma w swoim asortymencie nietuzinkowe klimatyzatory, jest Daikin. Model Stylish jest ciekawą propozycją dla tych z Was, którzy preferują matowe wykończenia. Jak widać na zdjęciach, klimatyzator Daikin Stylish można zamówić w wersji White Matt, Silver, Black Matt oraz Blackwood. Ten ostatni wariant jest wyjątkowo interesujący, ponieważ przywodzi na myśl strukturę forniru. Zachwyca również kolor, ponieważ boki jednostki są czarne, a front, dzięki trójwymiarowej strukturze, odbija światło, przechodząc przez różne odcienie czerni i grafitu.

Nie moglibyśmy pominąć nowości, którą wypuści na rynek marka Toshiba. Model Haori to nowe spojrzenie na klimatyzację. Producenci rozwijają potencjał jednostek wewnętrznych sprawujących nie tylko funkcję chłodniczo-grzewczą, ale również ozdobną. To innowacyjne rozwiązanie jest również bardzo intuicyjne – wystarczy nałożyć materiałową osłonę na front klimatyzatora Haori. Takim sposobem w pokoju dziecięcym można postawić na błękitną osłonę, a do sypialni wybrać złotą. O wszystkich dostępnych kolorach możecie przeczytać tutaj.

Designerskie klimatyzatory przedstawione wyżej należą do sprzętów najwyższej jakości, zarówno jeśli chodzi o podzespoły, komfort użytkowania, jak i dopracowany wygląd. Mamy również propozycję dla tych z Was, którzy chcą przeznaczyć mniejszy budżet, nie rezygnując przy tym z dobrego działania i szerszego przekroju wariantów kolorystycznych. Nasza ostatnia propozycja w dzisiejszym zestawieniu pochodzi od marki AUX – mowa tu o czarnym modelu J-Smart ART. Dzięki niewielkim gabarytom jest to idealna propozycja do mniejszych przestrzeni. Model J-Smart również jest dostępny w kolorze białym.

Każdy klimatyzator, o którym wspomnieliśmy, można obejrzeć w naszych biurach mieszczących się na warszawskim Ursynowie. Dodatkowo w Clima Polska możliwe jest też zamówienie usługi malowania proszkowego na bazie palety kolorów RAL. Malowaniu można poddać zarówno jednostkę wewnętrzną, jak i agregat, dzięki czemu można dopasować jednostkę zewnętrzną do koloru elewacji.

2021-01-13T11:23:34+01:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ