Klimatyzacja jako alternatywne źródło ciepła

//Klimatyzacja jako alternatywne źródło ciepła

Klimatyzacja jako alternatywne źródło ciepła

Klimatyzacja jako alternatywne źródło ciepła to temat, który coraz częściej pojawia się w naszych rozmowach z klientami. W związku z Waszymi pytaniami postanowiliśmy zebrać tutaj kilka najważniejszych informacji, które powinny być pomocne dla każdego, kto rozważa taką alternatywę.

Wiele z Was zastanawia się, czy w polskich warunkach pogodowych klimatyzacja jako źródło ciepła to dobra decyzja. Przy tak delikatnych zimach klimatyzacja jak najbardziej może służyć do grzania przez cały rok i będzie miała bardzo dobre współczynniki cieplne, lepsze niż konwencjonalne źródła, takie jak ogrzewanie elektryczne lub na paliwo stałe.

Zalety ogrzewania klimatyzacją sprawiają, że taka opcja jest bardzo konkurencyjna. Koszt instalacji jest niski i szybko się zwraca, a urządzenia są trwałe. Inwestycję można podzielić na etapy. Wybranie dobrego sprzętu, odpowiednio dopasowanego do potrzeb lokatorów oraz do możliwości danego wnętrza gwarantuje wieloletnią pracę klimatyzatora. Część urządzeń nie tylko ogrzewa, ale dodatkowo filtruje powietrze, dzięki czemu można skutecznie pozbyć się szkodliwego dla zdrowia smogu, alergenów, wirusów, bakterii.

Klimatyzacja jest pompą ciepła, więc przy wymianie źródła energii na odnawialne można wybierać spośród dotacji termomodernizacyjnych. Wielu naszych klientów korzysta z dofinansowań, dzięki czemu decyzja o przejściu na odnawialne źródło energii cieplnej staje się jeszcze bardziej korzystna.

Ogrzewanie klimatyzacją jest komfortowe i szybkie. Nie bez znaczenia jest także estetyka – producenci klimatyzatorów od lat dbają nie tylko o podzespoły, ale również o wygląd zewnętrzny jednostek. Coraz więcej marek proponuje ciekawe warianty kolorystycznie. Świetnym przykładem jest firma Toshiba, która w modelu Haori zastosowała innowacyjne obudowy – materiałowe fronty jednostek zewnętrznych pozwalają na częste zmiany materiału okalającego urządzenie. Ciekawe warianty kolorystyczne proponuje także marka Mitsubishi w modelach Premium i Diamond oraz Daikin w modelach z serii Stylish i Emura. Klimatyzator w kolorze głębokiej wiśni lub obudowa przypominająca fakturą słoje drzewa? Nie ma problemu!

Zautomatyzowane grzanie z zastosowaniem czujników dostosowujących działanie klimatyzacji do warunków panujących w pomieszczeniu ułatwia korzystanie z systemu, czyniąc go bardziej dostępnym i intuicyjnym. Wygodne piloty oraz aplikacje mobilne sprawiają, że możemy kontrolować temperaturę nie wstając z kanapy, a nawet zaprogramować działanie klimatyzatora z dowolnego miejsca na świecie.

2021-01-11T14:54:31+01:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ