Wszechstronność nowoczesnych klimatyzatorów – ogrzewanie, filtracja i jonizacja powietrza

//Wszechstronność nowoczesnych klimatyzatorów – ogrzewanie, filtracja i jonizacja powietrza

Wszechstronność nowoczesnych klimatyzatorów – ogrzewanie, filtracja i jonizacja powietrza

W dzisiejszych czasach, klimatyzacja to już nie tylko chłodzenie powietrza. Era nowoczesnych klimatyzatorów oferuje szereg przydatnych i prozdrowotnych funkcji. Dowiedz się w jaki sposób  zakup jednego urządzenia może poprawić komfort oraz zdrowie.

Filtracja i jonizacja powietrza w klimatyzatorach – prosta odpowiedź na problemy XXI wieku

Coraz bardziej zanieczyszczone powietrze to fakt, obok którego nie można przejść obojętnie. Miesiące alarmu smogowego są bardzo groźne dla naszego zdrowia. Smog prowadzi do wielu chorób układu oddechowego, w tym alergii. Całkowite uniknięcie problemu jest niemożliwe. Można jednak znacznie ograniczyć ekspozycję na szkodliwe substancje, znajdujące się w powietrzu za sprawą sprawnej klimatyzacji, wyposażonej w funkcje filtracji oraz jonizacji.

Zbawienny wpływ jonów ujemnych na człowieka:

 • poprawa koncentracji i procesów myślowych

 • obniżenie uczucia bólu

 • szybsze gojenie się ran

 • spokojny sen

 • łagodzenie problemów związanych z układem oddechowym- alergii, duszności

 • nawilżenie dróg oddechowych

 • łatwiejsze oddychanie

toshiba-nowoczesny-system-filtracji-iaq-klimatyzacja

Jest to możliwe, dzięki najwyższej klasy klimatyzatorom, posiadającym filtry wyłapujące powyższe substancje. Przykładem są klimatyzatory firmy Toshiba. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że odpowiedzialność za zdrowie Twoje, Twoich najbliższych i pracowników spoczywa także na Tobie? Wśród nas jest wiele alergików, dzieci oraz osób starszych, które są szczególnie narażone na zanieczyszczone powietrze.

Zadbaj o nich, najlepiej jak możesz- skontaktuj się z nami a pomożemy Ci wybrać odpowiedni klimatyzator!

Jak działa jonizator plazmowy?

Jonizator plazmowy posiada aktywny filtr elektrostatyczny, który wytwarza jony ujemne. Za ich pośrednictwem filtr wyłapuje i umieszcza na swojej powierzchni wszelkie zanieczyszczenia powietrza. Jony ujemne dosłownie wytrącają z powietrza alergeny, pyłki, kurz, roztocza oraz dym. Co ciekawe, ograniczają też ilość niepożądanych owadów (komary, meszki, muchy), które wlatują do pomieszczeń. Kolejną zaletą tego filtra jest łatwe, samodzielne czyszczenie z użyciem ciepłej wody. Dzięki tej możliwości, będzie on spełniał swoje zadanie przez kilka lat, bez konieczności wymiany.

Dodatkowo jony ujemne wykazują bardzo korzystne działanie na organizm ludzki. Ich wysokie stężenie naturalnie występuje w obszarach górskich i morskich, lasach sosnowych a także na polach i łąkach. Niestety jesteśmy otoczeni przez jony dodatnie za sprawą wszechobecnej elektroniki, spalin, fabryk przemysłowych, a także betonu i asfaltu. Jonizator powietrza przyczynia się do neutralizacji jonów dodatnich i dlatego jest niezbędnym wyposażeniem pomieszczeń.

powietrze-bez-plesni-i-grzybow-klimatyzacja-clima-polska

Gdzie spędzamy najwięcej czasu? W domu oraz pracy, a w przypadku dzieci w szkole. Warto więc zadbać aby powietrze pobierane przez nasze płuca było możliwie jak najlepszej jakości. Nowoczesne klimatyzatory zadbają o zdrowe powietrze dzięki wbudowanym systemom filtrów. Zastanów się teraz, czy chcesz pozbyć się za swojej przestrzeni:

 • pyłów

 • smogu

 • alergenów wziewnych

 • nieprzyjemnych zapachów

 • szkodliwego dymu tytoniowego

 • pleśni

 • grzybów

 • kurzu

 • drobnoustrojów chorobotwórczych

 • nadmiernej wilgoci

Najwyższa pora zainwestować w zdrowie, które jest najlepszą możliwą inwestycją. Zamów klimatyzator z funkcją filtracji i jonizacji powietrza i oczyść atmosferę, w której przebywasz!

Klimatyzacja zimową porą – nowoczesne i energooszczędne źródło ciepła

Lubimy zimę, szczególnie tą bajkową z dużą ilością śniegu. Najlepiej ogląda się ją przez okno, z ciepłego pomieszczenia. Możemy cieszyć się jej urokliwymi pejzażami, nie rezygnując z komfortu cieplnego.

Klimatyzator z funkcją grzania pomoże obniżyć koszty ogrzewania. Niektóre z oferowanych modeli posiadają inteligentny system sterowania temperaturą. Potrafią samodzielnie zmienić prędkość sprężarki i przystosować się do istniejących warunków. Są inwerterami. Dzięki temu koszty użytkowania są pomniejszone o niepotrzebne zużycie energii. Ogrzewanie klimatyzacją jest więc ekonomiczne i energooszczędne.

Reasumując, niezależnie od miejsca w którym przebywasz możesz poprawić jakość powietrza. Już dzisiaj zadbaj o niwelowanie negatywnych skutków rozwoju technologicznego. Możesz to zrobić w prosty sposób. Oferowane przez nas klimatyzatory z funkcją filtracji i jonizacji powietrza zneutralizują szkodliwe jony dodatnie, w zamian dając, korzystnie oddziałujące na organizm jony ujemne. Z kolei przemyślane rozwiązania technologiczne pozwolą Ci obniżyć koszty ogrzewania pomieszczeń zimą. Zachowaj komfort cieplny i ciesz się pozytywnymi stronami cywilizacji, jakimi są nowoczesne i prozdrowotne klimatyzatory!

2022-11-27T13:43:43+01:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ