Rozwiewamy mity na temat klimatyzacji

//Rozwiewamy mity na temat klimatyzacji

Rozwiewamy mity na temat klimatyzacji

  1. Klimatyzacja przeziębia.

Przy używaniu klimatyzacji należy kierować się takimi samymi zasadami, jak przy używaniu innych urządzeń, np. wiatraka. Stanie bezpośrednio pod strumieniem bardzo zimnego powietrza może skutkować zaziębieniem, niezależnie od jego źródła. Właśnie dlatego nowoczesne klimatyzatory są wyposażone w funkcje pozwalające na sterowanie nawiewem na różne sposoby. Różnica temperatur między pomieszczeniem, a dworem nie powinna wynosić więcej niż 8 stopni Celsjusza.

  1. Nie wolno instalować klimatyzacji dzieciom.

Klimatyzację jak najbardziej można instalować w pokojach dziecięcych, ponieważ znacząco poprawia komfort życia – w zbyt nagrzanym pomieszczeniu zdecydowanie ciężej jest skupić się na nauce lub zasnąć. Wybrane modele mają również wbudowaną funkcję oczyszczacza, dbając o jakość powietrza oraz usuwając z niego alergeny, wirusy, bakterie, grzyby oraz zanieczyszczenia.

  1. Korzystanie z klimatyzacji znacząco wpływa na rachunki.

Sprzęt wysokiej jakości, który jest regularnie poddawany konserwacji i serwisowaniu, służy przez długie lata, więc taka inwestycja jest długoterminowa. Dodatkowo nowoczesne klimatyzatory są energooszczędne – większość urządzeń pracujących w trybie chłodzenia posiada parametry energetyczne A++, a część urządzeń A+++. Ogrzewanie klimatyzacją to ciekawa alternatywa dla konwencjonalnych źródeł ciepła. W porównaniu do klasycznych sposobów ogrzewania (np. na paliwo stałe) klimatyzator jest opcją, która zapewni szybki zwrot kosztów.

  1. Jednostki zewnętrzne są hałaśliwe, sąsiedzi będą się skarżyć.

Jednostki zewnętrzne są opracowywane z myślą o tym, że zostaną umieszczone na zewnątrz, nie tylko na tarasie wyglądającym na ogród, ale również na elewacji budynku czy ścianie balkonowej. W związku z tym urządzenia te również muszą spełniać szereg wymogów. Na głośność urządzenia ma również wpływ jego umocowanie, na przykład na podstawach lub wieszakach montażowych, które przenoszą drgania sprężarki. Właśnie dlatego tak ważne jest zastosowanie wiaro-izolatorów w postaci podkładek.

  1. Mogę sobie sam zamontować klimatyzację.

Nie można dokonać samodzielnego montażu klimatyzacji bez posiadania odpowiednich uprawnień. Jest to niezgodne z polskim prawem, dlatego oferujemy również możliwość zamówienia profesjonalnego montażu wykonywanego przez przeszkolonych, doświadczonych montażystów korzystających z wysokiej jakości sprzętu oraz materiałów niezbędnych do położenia instalacji.

ZADZWOŃ DO NAS

SPRZEDAŻ / REALIZACJA:
+48 22 290 26 46 wewn. 1

SERWIS: +48 22 290 26 46 wewn. 2

ZADZWOŃ DO NAS

SPRZEDAŻ / REALIZACJA: +48 22 290 26 46 wewn. 1

SERWIS: +48 22 290 26 46 wewn. 2

2021-02-04T15:03:37+01:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ