Pompy ciepła Toshiba

//Pompy ciepła Toshiba
Pompy ciepła Toshiba2022-11-25T20:52:40+01:00
Cennik pomp ciepła TOSHIBA 2020
karta katalogowa pompa ciepła estia 2020

TOSHIBA – POMPY CIEPŁA DLA TWOJEGO KOMFORTU
KOLEKCJA 2020

Zobacz wybrany rodzaj pompy

Pompa powietrze-woda
POMPA TERMODYNAMICZNA
zastosowanie-pomp-ciepla-w-domu-toshiba-warszawa-clima

Pompa ciepła powietrze-woda serii ESTIA i ESTIA Powerful

toshiba-estia-zestaw

Pompa ciepła ESTIA i ESTIA Powerful to kompletny system zaprojektowany do wykorzystania powietrza jako źródła energii do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. System może być wykorzystany do ogrzewania i chłodzenia powietrza oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jest dostosowany do podłączenia różnych urządzeń grzewczych, więc inwestor i użytkownicy mogą dostosować jego działanie do własnych potrzeb w zakresie ogrzewania powietrza w obiekcie.

System pompy ciepła powietrze-woda ESTIA i ESTIA Powerful z powodzeniem można podłączyć do paneli fotowoltaicznych – w ten sposób funkcjonowanie ogrzewania w obiekcie będzie jeszcze tańsze, a nawet darmowe.

System pomp ciepła typu split oferowany przez Toshiba składa się z trzech osobnych modułów:

 • jednostki zewnętrznej,
 • modułu hydraulicznego,
 • zasobnika ciepłej wody.
toshiba-estia-zestaw

Jednostki zewnętrzne pomp ciepła powietrze-woda  ESTIA i ESTIA Powerful

Jednostki zewnętrzne pomp ciepła powietrze-woda  ESTIA i ESTIA Powerful

Jednostka zewnętrzna w systemie pompy ciepła powietrze-woda ESTIA i ESTIA Powerful wyposażona została w podwójną rotacyjną sprężarkę inwerterową DC, która umożliwia szeroki zakres sterowania układem. Dostępna jest w wersji 1- i 3-fazowej. Agregaty zewnętrzne tego systemu charakteryzują się wysoką wydajnością chłodniczą od 6,0 do 13,0kW i grzewczą od 8,0 do 16,0 kW. Jednocześnie zapewniają wysoką wydajność co potwierdzają współczynniki EER (od 2,71 do 3,66) i COP (od 4,30 do 4,88).

Moduł hydrauliczny

Moduł hydrauliczny

podzial-dwusterfowy-pompy-ciepla-warszawa

Moduły hydrauliczne Toshiba do systemów pomp ciepła powietrze-woda charakteryzują się najwyższą sprawnością energetyczną w swojej klasie. Obsługują ciepłą wodę użytkową o temperaturze od +40 st.C do +75 st.C. Jednocześnie pozwalają na obsługę dwóch niezależnych stref temperaturowych w obiekcie oraz umożliwiają sterowanie temperaturą wody lub powietrza. Moduły hydrauliczne Toshiba mogą współpracować z różnymi odbiornikami ciepła, w tym z grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym czy klimakonwektorami. Urządzenie montowane jest wewnątrz budynków i z jednostką zewnętrzną (agregatem) może je łączyć instalacją o maksymalnej długości 30m i przewyższeniu 30m (wyjątkiem jest najmniejszy system, gdzie długość instalacji nie powinna przekraczać 15m długości i 10m różnicy wysokości).

Moduł hydrauliczny dostępny jest w wersji:

 • ESTIA Powerful 5 – w wersji 8kW i 11kW i wydajności podgrzewacza rezerwowego 3,0 , 6,0 i 9,0 kW,

 • ESTIA 5 – w wersji 4,5 kW, 8 kW, 11 kW, 14kW i 16kW oraz wydajności grzewczej 3,0, 6,0 i 9,0kW.

podzial-dwusterfowy-pompy-ciepla-warszawa
zbiornik-cieplej-wody-system-pompy-ciepla-toshiba-clima

Zasobniki ciepłej wody do ogrzewania obiektu

Zasobniki ciepłej wody do ogrzewania obiektu

zbiornik-cieplej-wody-system-pompy-ciepla-toshiba-clima

Zasobnik ciepłej wody, dla maksymalnego obniżenia strat cieplnych, wyposażono w izolację wewnętrzną oraz zastosowano stal nierdzewną Duplex. Do wytworzenia króćców i wężownic wykorzystano stal nierdzewną kwasoodporną 316L, co gwarantuje urządzeniu wysoką efektywność oraz zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Zasobniki wody użytkowej HWT wyposażone są w grzałkę i zawór bezpieczeństwa. Producent sprzedaje je z 3 letnią gwarancją na elementy wyposażenia zbiornika. W ofercie dostępne są zbiorniki o pojemności 200 i 300 litrów.

Termodynamiczna pompa ciepła ESTIA

termodynamiczna-pompa-ciepla-toshiba-warszawa

Pompa ciepła typu powietrze-woda, która przeznaczona jest do przygotowania ciepłej wody użytkowej przez cały rok. Zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność i energooszczędność (klasa energetyczna A+). Kompaktowa budowa urządzenia, polegająca na połączeniu w jednej obudowie parownika, skraplacza i zbiornika cwu pozwala na oszczędność miejsca oraz ułatwia montaż.

Termodynamiczna pompa ciepła ESTIA przeznaczona jest do instalacji wewnątrz obiektu. Ciepło pobiera z powietrza zewnętrznego – np. piwnicy, pralni, garażu czy kuchni. Jej dodatkową zaletą jest najlepszy w swojej klasie spręż wentylatora i szeroki zakres pracy. Pompę wyposażono w grzałkę elektryczną dla możliwości uzyskania jeszcze wyższej temperatury wody – w efekcie urządzenie zapewnia maksymalną temperaturę wody 60 st.C z wykorzystaniem tylko pompy ciepła i 65st.C z wykorzystaniem pompy ciepła i grzałki.

termodynamiczna-pompa-ciepla-toshiba-warszawa
wydajna-termodynamiczna-pompa-toshiba-clima

Pojemność dostosowana do Twoich potrzeb

Pojemność dostosowana do Twoich potrzeb

wydajna-termodynamiczna-pompa-toshiba-clima

Pompa ciepła dostępna jest ze zbiornikiem o pojemności:

 • 184 l,

 • 190 l,

 • 252 l,

 • 260 l.

Urządzenie z powodzeniem może współpracować z panelami fotowoltaicznymi i kolektorami słonecznymi. Może być wykorzystane do ogrzewania podłogowego. Jego zaletą jest elastyczne sterowanie umożliwione przez komunikację za pomocą protokołu Modbus tryb Smart Grid Ready.

Skontaktuj się z nami w sprawie ceny i dalszych szczegółów

+48 22 290 26 46
Montaż klimatyzacji Warszawa
Serwis klimatyzacji Warszawa

DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH DOSTAWA I MONTAŻ KLIMATYZACJI – 8% VAT

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.

  Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest Clima Polska Sp. z o. o z siedzibą w Warszawie (adres: Al. Komisji Edukacji Narodowej 90, lok.U-7) Więcej... Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www. Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Mniej...

  Akceptuję Politykę prywatności i zasady zamawiania climapolska.com.pl.*
  Oświadczam, że zostałem poinformowany Więcej... o możliwości wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie oraz że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Mniej...
  Wyrażam zgodę na Więcej... przetwarzanie Moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu e-mail dla potrzeb prowadzenia przyszłego marketingu bezpośredniego z wykorzystaniem poczty elektronicznej przez Clima Polska Sp. z o. o w celu przesyłania na mój adres e-mail informacji o produktach i usługach firmy Clima Polska Sp. z o. o za pomocą środków elektronicznych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – Dz. U. 2016.1030 z późn. zm. Mniej...

  * pole obowiązkowe

  Montaż klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Serwis klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Umów się na konsultacje
  Skontaktuj się z nami

  ZADZWOŃ