Koronawirus kontra technologia

//Koronawirus kontra technologia

Koronawirus kontra technologia

Koronawirus stał się niestety nieodłączną częścią rzeczywistości każdego z nas. Na szczęście coraz więcej firm zaczęło poszerzać pole swoich badań i implementować najnowsze technologie, które mają sprzyjać ludziom w walce z pandemią i ułatwiać codzienne funkcjonowanie w tych wyjątkowych okolicznościach.

koronawirus a technologia

Jakiś czas temu pisaliśmy o przełomowym rozwiązaniu zaproponowanym przez firmę Daikin, która wypuściła na rynek oczyszczacz powietrza z technologią Streamer. To urządzenie usuwa z przestrzeni alergeny, grzyby, bakterie i wirusy, ale o tym możecie przeczytać w osobnym artykule.

Dziś przychodzimy z kolejną nowością ze świata technologii. Mitsubishi Heavy Industries, firma produkująca klimatyzatory, potwierdziła, że jej najnowsza, opatentowana technologia oczyszczania powietrza jest w stanie zdezaktywować koronawirusa (SARS-CoV-2).

Jak to możliwe? Naukowcy i inżynierowie z MHI postawili na system, który wystawia komórki na działanie promieniowania UV-C LED. To właśnie one dezaktywują obecny w powietrzu wirus.

Według dostępnych informacji badania przeprowadzone we współpracy z Uniwersytetem Kitasato potwierdziły, że prawie wszystkie komórki są całkowicie dezaktywowane w zbierającym kurz filtrze powietrza MHI. Testy wskazują również, że cząsteczki wirusów znikają prawie całkowicie, a średnie tempo dezaktywacji wynosi około 60 minut, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Dioda LED UV-C, która również została poddana szczegółowym testom, okazała się skuteczna w zwalczaniu zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Aby zweryfikować twierdzenia, naukowcy rozprowadzili ciecz zawierającą dziesiątki tysięcy cząstek SARS-CoV-2 na płytce z żywicy pod światłem UV-C LED. Eksperymenty wykonywane były w szczelnym urządzeniu dla zwiększenia dokładności i kontroli powierzchni testowej.

Przed wprowadzeniem urządzeń na rynki światowe marka MHI Thermal Systems zapowiada, że będzie kontynuować zlecone badania w celu jeszcze dokładniejszego sprawdzenia skuteczności urządzeń.

Z zaciekawieniem śledzimy kolejne badania i nowości na rynku klimatyzacyjnym. Zachęcamy do obserwowania nas na Facebooku i Instagramie, gdzie na bieżąco dzielimy się z Wami aktualnościami.

Żródło: https://www.coolingpost.com/world-news/mhi-technology-confirmed-to-inactivate-coronavirus/

ZADZWOŃ DO NAS

SPRZEDAŻ / REALIZACJA:
+48 22 290 26 46 wewn. 1

SERWIS: +48 22 290 26 46 wewn. 2

ZADZWOŃ DO NAS

SPRZEDAŻ / REALIZACJA: +48 22 290 26 46 wewn. 1

SERWIS: +48 22 290 26 46 wewn. 2

2021-03-17T14:08:38+01:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ