Klimatyzator INOA – efektywne chłodzenie winnicy i piwniczki z winami

/Klimatyzator INOA – efektywne chłodzenie winnicy i piwniczki z winami
Klimatyzator INOA – efektywne chłodzenie winnicy i piwniczki z winami2022-11-27T11:53:05+01:00
klimatyzacja-do-piwniczki-na-wino-clima-polska

Wino to szlachetny trunek, który wymaga szczególnej troski. Żeby zachować wysokie walory alkoholu, należy zadbać o optymalny sposób jego przechowywania. Doskonałym uzupełnieniem winnicy lub piwnicy z winami będzie klimatyzator do wina INOA. To profesjonalny sprzęt, który zapewni trunkowi optymalne warunki i pozwoli zachować jego nienaganną jakość.

Odpowiednia temperatura to podstawa

Największe zagrożenie dla kondycji wina stanowi niewłaściwa temperatura. Trunek ten należy przechowywać w miejscu, w którym temperatura mieści się w przedziale od 10°C do 14°C. Inaczej utraci on swoje najlepsze walory. Chłodzenie winnicy to zatem priorytet, o który należy zadbać w pierwszej kolejności. Warto jednak pamiętać, że zgubny wpływ na kondycję wina mają:

 • zbyt wysokie,
 • zbyt niskie temperatury
 • oraz ich wahania.

Jak temu zaradzić? Wybierając klimatyzator do winniczki INOA.

To wysokiej jakości system klimatyzacji, który został wyposażony w precyzyjne czujniki elektroniczne. Nieustannie monitorują one temperaturę otoczenia, automatycznie ją obniżając, jeśli podniesie się chociażby o jeden stopień względem wartości zaprogramowanej jako maksymalna. To niezwykle efektywny sposób chłodzenia piwnicy z winem, dzięki któremu trunek zachowuje swoją jakość. Dodatkowo klimatyzator INOA został wyposażony w wewnętrzny grzejnik, dzięki któremu urządzenie nie tylko chłodzi pomieszczenie, ale również jest w stanie je dogrzać, jeśli zajdzie taka potrzeba.

klimatyzator-inoa-do-piwnicy-na-wino
inoa-klimatyzacja-do-piwnicy-na-wino-clima-polska

Optymalna wilgotność i cyrkulacja powietrza

Klimatyzowanie winnicy to odpowiedni sposób nie tylko na utrzymanie odpowiedniej temperatury otoczenia, ale również pozbycie się z niego nadmiaru wilgoci. Zbyt duża wilgotność powietrza nie działa korzystnie. Sprawia bowiem, że korki butelek tracą swoje właściwości uszczelniające, co ma negatywny wpływ na jakość wina. Utrzymując w pomieszczeniu stałą temperaturę, klimatyzator INOA dba o bezpieczny poziom wilgotności powietrza (60-75%). Dzięki niemu przez cały okres przechowywania wina korki zachowują swoje optymalne parametry.

W zamkniętym pomieszczeniu trudno uzyskać odpowiednią cyrkulację powietrza. Chłodzenie piwniczki klimatyzatorem INOA pozwala wyeliminować ryzyko zastojów powietrza, które także mają negatywny wpływ na kondycję wina.

Cicha praca bez wibracji

Równie zgubne dla jakości trunku co nieodpowiednia temperatura i wilgotność powietrza są wibracje wytwarzane przez urządzenia do klimatyzowania piwniczki. Zakłócają one naturalne procesy biochemiczne, które zachodzą w butelkach, co może doprowadzić nawet do całkowitego zepsucia się wina. Dzięki odpowiedniej konstrukcji klimatyzator INOA nie wytwarza szkodliwych wibracji.

W urządzeniu zastosowano 20 mm warstwę pianki polietylenowej, co pozwoliło w pełni wyciszyć obudowę. Przy sprężarce i wentylatorach natomiast zamontowano specjalne rozwiązania, które pochłaniają dźwięki i wibracje. Czyni to klimatyzator INOA jednym z najcichszych na rynku urządzeń do chłodzenia wina.

montaz-klimatyzacji-w-piwniczce-na-wino-clima-polska-warszawa
klimatyzator-inoa-do-piwniczki-na-wino-warszawa

Bezproblemowy montaż, intuicyjna obsługa i oszczędność energii

Klimatyzator INOA zapewnia idealne warunki do chłodzenia winnicy, a dodatkowo jest niezwykle łatwy w montażu. Jego instalacja nie wymaga specjalnych umiejętności ani skomplikowanych narzędzi. Można go zamontować zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz.

Ponadto został wyposażony w intuicyjny panel sterowania, który pozwala w łatwy i szybki sposób zarządzać ustawieniami sprzętu. Klimatyzowanie piwnicy z winem nigdy nie było prostsze! Wystarczy jedno kliknięcie, by zmienić temperaturę lub wilgotność otoczenia i stworzyć idealne warunki do przechowywania trunku. Podobnie jak urządzenie także i panel zdalnego sterowania może zostać zamontowany poza chłodzonym pomieszczeniem. Na podkreślenie zasługuje również czytelny ekran LCD, który ułatwia monitorowanie warunków otoczenia.

Klimatyzator INOA to sprzęt wykorzystujący najnowsze zdobycze techniki, co jest gwarancją nie tylko efektywnej pracy, ale i oszczędności energii. To korzystne rozwiązanie nie tylko dla środowiska naturalnego, ale i domowego budżetu. Nie czekaj więc ani chwili dłużej i już dziś zamów profesjonalny klimatyzator INOA, dzięki któremu Twoje wino zachowa wysoką jakość.

Skontaktuj się z nami w sprawie ceny i dalszych szczegółów

+48 22 290 26 46
Montaż klimatyzacji Warszawa
Serwis klimatyzacji Warszawa

DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH DOSTAWA I MONTAŻ KLIMATYZACJI – 8% VAT

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.

  Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest Clima Polska Sp. z o. o z siedzibą w Warszawie (adres: Al. Komisji Edukacji Narodowej 90, lok.U-7) Więcej... Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www. Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Mniej...

  Akceptuję Politykę prywatności i zasady zamawiania climapolska.com.pl.*
  Oświadczam, że zostałem poinformowany Więcej... o możliwości wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie oraz że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Mniej...
  Wyrażam zgodę na Więcej... przetwarzanie Moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu e-mail dla potrzeb prowadzenia przyszłego marketingu bezpośredniego z wykorzystaniem poczty elektronicznej przez Clima Polska Sp. z o. o w celu przesyłania na mój adres e-mail informacji o produktach i usługach firmy Clima Polska Sp. z o. o za pomocą środków elektronicznych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – Dz. U. 2016.1030 z późn. zm. Mniej...

  * pole obowiązkowe

  Montaż klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Serwis klimatyzacji
  Dowiedz się więcej

  Umów się na konsultacje
  Skontaktuj się z nami

  ZADZWOŃ