Klimatyzacja może być efektowna i efektywna – przykładem klimatyzatory Mitsubishi Electric

//Klimatyzacja może być efektowna i efektywna – przykładem klimatyzatory Mitsubishi Electric

Klimatyzacja może być efektowna i efektywna – przykładem klimatyzatory Mitsubishi Electric

Klimatyzacja w domu

Klimatyzacja – kiedyś kojarzona jedynie z dużymi, nowoczesnymi biurowcami, dzisiaj staje się coraz powszechniejszym elementem wyposażenia naszych domów i mieszkań.  Na rynku znajdziemy bez trudu urządzenia, które prócz tego, że są efektywne, mogą stanowić również element efektownej dekoracji wnętrz.

Jedno urządzenie wiele zastosowań

Skąd wzięła się tak ogromna popularność klimatyzatorów wśród właścicieli mieszkań? Rosnące zainteresowanie urządzeniami przeznaczonymi do chłodzenia związane jest z różnorodnymi funkcjami, jakie mogą one pełnić. Nowoczesne klimatyzatory wykraczają daleko poza funkcję urządzeń chłodzących. Zostały one bowiem wyposażone w liczne dodatkowe elementy, które poszerzają możliwości ich zastosowania.

Nowoczesny klimatyzator ścienny może:

  • Posłużyć jako urządzenie grzewcze – dzięki czemu można z niego korzystać również zimą
  • Zadecydować o poziomie nawilżenia powietrza – co wpływa na nasze pozytywne samopoczucie
  • Oczyścić powietrze z zawartych w nim alergenów i drobnoustrojów oraz zlikwidować nieprzyjemne zapachy

Jego największą zaletę stanowi niewątpliwie cicha i wydajna praca. To sprawia, że może pracować on również nocą nie utrudniając wypoczynku użytkownikom. Ponadto, nowoczesny klimatyzator to urządzenie inwerterowe, które w porównaniu z klimatyzatorami konwencjonalnymi jest wysoce energooszczędne, co zawdzięcza płynnej regulacji pracy.

Większość z dostępnych na rynku modeli można obsługiwać za pomocą pilota, co czyni korzystanie z klimatyzatora jeszcze bardziej wygodnym. Możemy też, za pomocą dobowych, tygodniowych lub miesięcznych programatorów dowolnie ustawić czas jego działania. Na szczególną uwagę zasługują te modele, które zostały dodatkowo wzbogacone o funkcję samooczyszczania.

Klimatyzator jako dekoracja domu?

Nowoczesne klimatyzatory są projektowane z myślą o wszelkich potrzebach przeciętnego odbiorcy, w tym również o jego wrażliwości estetycznej. Nie sztuką jest stworzyć urządzenie, które będzie poprawiało komfort mieszkania, pracy czy zabawy,  a jednocześnie zwracało uwagę swoim niezbyt wyszukanym wyglądem: nieciekawą kolorystyką czy gabarytami.  Sztuką jest stworzenie urządzenia estetycznego i praktycznego jednocześnie. Dlatego projektanci klimatyzatorów coraz częściej łączą efektywność urządzenia czyli jego wydajność i możliwości z elegancką, minimalistyczną formą.

Jak zatem wygląda nowoczesny klimatyzator? To zazwyczaj dość nieduże urządzenie, odznaczające się wysoką estetyką wykonania. Smukłe kształty, dbałość o każdy element wykonania, a do tego bogata i uniwersalna paleta barw sprawiają, że nowoczesne klimatyzatory pasują do wnętrz o dowolnej aranżacji – zarówno tej klasycznej, nowoczesnej, jak i minimalistycznej. Mogą przy tym stanowić ich dyskretne uzupełnienie, jak i zostać użyte w formie wyrazistego kontrastu, nie zaburzając koncepcji architekta.

Reprezentatywnym przykładem takich efektownych, a jednocześnie efektywnych urządzeń jest seria Mitsubishi Electric Premium Seria M (ich krótką prezentację znajdą Państwo na https://www.climapolska.com.pl/klimatyzatory-scienne-mitsubishi-electronic). Klimatyzatory te zostały wyróżnione w tym roku specjalną nagrodą reddot design award 2015 czyli Oscarem designu. To już drugie wyróżnienie dla tej kategorii produktów, które wcześniej uzyskały już tytuł iF-Design Award 2015. Te dekoracyjne urządzenia, zostały docenione za kunszt wykonania, który łączy w sobie japońską precyzję, zamiłowanie do estetyki ZEN oraz nowatorskie zastosowania technologiczne.

Nowoczesne, dekoracyjne inwertery ścienne zostały tak zaprojektowane, aby można było ich użyć w praktycznej każdej przestrzeni. To właśnie dlatego znajdują one powszechne zastosowanie. Z powodzeniem sięgają po nie zarówno użytkownicy biur czy dużych domów, jak i właściciele dość niewielkich mieszkań, marzący o komforcie przez cały rok.

Reasumując: nowoczesna klimatyzacja już dawno przestała pełnić tylko jedną, z góry przypisaną jej funkcję urządzenia chłodzącego. Współczesne inwertery mogą służyć nam przez cały rok, dbając jednocześnie o nasze zdrowie. Poprawiają one też  komfort korzystania z mieszkań, w których spędzamy coraz więcej czasu (krótki opis różnorodnych rozwiązań przeznaczonych do domów i mieszkań znajdą Państwo na podstronie https://www.climapolska.com.pl/klimatyzacja-do-domu). Dzięki pomysłowości projektantów, możemy dodatkowo wykorzystać klimatyzator jako funkcjonalną, ale i bardzo wygodną w obsłudze, dekorację wnętrza.

2020-04-09T13:24:08+00:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami