Klimatyzacja może być efektowna i efektywna – przykładem klimatyzatory Mitsubishi Electric

//Klimatyzacja może być efektowna i efektywna – przykładem klimatyzatory Mitsubishi Electric

Klimatyzacja może być efektowna i efektywna – przykładem klimatyzatory Mitsubishi Electric

elegancki-klimatyzator-do-salonu-mitsubishi-clima-polska

Klimatyzacja – kiedyś kojarzona jedynie z dużymi, nowoczesnymi biurowcami, dzisiaj staje się coraz powszechniejszym elementem wyposażenia naszych domów i mieszkań.  Na rynku znajdziemy bez trudu urządzenia, które prócz tego, że są efektywne, mogą stanowić również element efektownej dekoracji wnętrz.

msz-ef-mitsubishi-electric-wersje-kolorystyczne

Jedno urządzenie wiele zastosowań

Skąd wzięła się tak ogromna popularność klimatyzatorów wśród właścicieli mieszkań? Rosnące zainteresowanie urządzeniami przeznaczonymi do chłodzenia związane jest z różnorodnymi funkcjami, jakie mogą one pełnić. Nowoczesne klimatyzatory wykraczają daleko poza funkcję urządzeń chłodzących. Zostały one bowiem wyposażone w liczne dodatkowe elementy, które poszerzają możliwości ich zastosowania.

Nowoczesny klimatyzator ścienny może:

  • Posłużyć jako urządzenie grzewcze – dzięki czemu można z niego korzystać również zimą
  • Zadecydować o poziomie nawilżenia powietrza – co wpływa na nasze pozytywne samopoczucie
  • Oczyścić powietrze z zawartych w nim alergenów i drobnoustrojów oraz zlikwidować nieprzyjemne zapachy

Jego największą zaletę stanowi niewątpliwie cicha i wydajna praca. To sprawia, że może pracować on również nocą nie utrudniając wypoczynku użytkownikom. Ponadto, nowoczesny klimatyzator to urządzenie inwerterowe, które w porównaniu z klimatyzatorami konwencjonalnymi jest wysoce energooszczędne, co zawdzięcza płynnej regulacji pracy.

Większość z dostępnych na rynku modeli można obsługiwać za pomocą pilota, co czyni korzystanie z klimatyzatora jeszcze bardziej wygodnym. Możemy też, za pomocą dobowych, tygodniowych lub miesięcznych programatorów dowolnie ustawić czas jego działania. Na szczególną uwagę zasługują te modele, które zostały dodatkowo wzbogacone o funkcję samooczyszczania.

mitsubishi-electric-msz-ef-wizualizacja
wizualizacja-mitsubishi-electric-msz-ef

Klimatyzator jako dekoracja domu?

Nowoczesne klimatyzatory są projektowane z myślą o wszelkich potrzebach przeciętnego odbiorcy, w tym również o jego wrażliwości estetycznej. Nie sztuką jest stworzyć urządzenie, które będzie poprawiało komfort mieszkania, pracy czy zabawy,  a jednocześnie zwracało uwagę swoim niezbyt wyszukanym wyglądem: nieciekawą kolorystyką czy gabarytami.  Sztuką jest stworzenie urządzenia estetycznego i praktycznego jednocześnie. Dlatego projektanci klimatyzatorów coraz częściej łączą efektywność urządzenia czyli jego wydajność i możliwości z elegancką, minimalistyczną formą.

Jak zatem wygląda nowoczesny klimatyzator? To zazwyczaj dość nieduże urządzenie, odznaczające się wysoką estetyką wykonania. Smukłe kształty, dbałość o każdy element wykonania, a do tego bogata i uniwersalna paleta barw sprawiają, że nowoczesne klimatyzatory pasują do wnętrz o dowolnej aranżacji – zarówno tej klasycznej, nowoczesnej, jak i minimalistycznej. Mogą przy tym stanowić ich dyskretne uzupełnienie, jak i zostać użyte w formie wyrazistego kontrastu, nie zaburzając koncepcji architekta.

Reprezentatywnym przykładem takich efektownych, a jednocześnie efektywnych urządzeń jest seria Mitsubishi Electric Premium Seria M (ich krótką prezentację znajdą Państwo na https://www.climapolska.com.pl/klimatyzatory-scienne-mitsubishi-electronic). Klimatyzatory te zostały wyróżnione w tym roku specjalną nagrodą reddot design award 2015 czyli Oscarem designu. To już drugie wyróżnienie dla tej kategorii produktów, które wcześniej uzyskały już tytuł iF-Design Award 2015. Te dekoracyjne urządzenia, zostały docenione za kunszt wykonania, który łączy w sobie japońską precyzję, zamiłowanie do estetyki ZEN oraz nowatorskie zastosowania technologiczne.

Klimatyzatory Mitsubishi Diamond

Nowoczesne, dekoracyjne inwertery ścienne zostały tak zaprojektowane, aby można było ich użyć w praktycznej każdej przestrzeni. To właśnie dlatego znajdują one powszechne zastosowanie. Z powodzeniem sięgają po nie zarówno użytkownicy biur czy dużych domów, jak i właściciele dość niewielkich mieszkań, marzący o komforcie przez cały rok.

Reasumując: nowoczesna klimatyzacja już dawno przestała pełnić tylko jedną, z góry przypisaną jej funkcję urządzenia chłodzącego. Współczesne inwertery mogą służyć nam przez cały rok, dbając jednocześnie o nasze zdrowie. Poprawiają one też  komfort korzystania z mieszkań, w których spędzamy coraz więcej czasu (krótki opis różnorodnych rozwiązań przeznaczonych do domów i mieszkań znajdą Państwo na podstronie https://www.climapolska.com.pl/klimatyzacja-do-domu). Dzięki pomysłowości projektantów, możemy dodatkowo wykorzystać klimatyzator jako funkcjonalną, ale i bardzo wygodną w obsłudze, dekorację wnętrza.

2020-05-12T19:36:52+02:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ