Klimatyzacja na medal – wybieramy najważniejsze funkcje klimatyzatorów

//Klimatyzacja na medal – wybieramy najważniejsze funkcje klimatyzatorów

Klimatyzacja na medal – wybieramy najważniejsze funkcje klimatyzatorów

Klimatyzowana sypialnia

Klimatyzacja w biurze, domu, a nawet obiektach użytkowych to dzisiaj codzienność. Wykorzystywana jest przede wszystkim do obniżania temperatury wewnątrz pomieszczeń. Jednakże, nowoczesne klimatyzatory to urządzenia, które sprawdzą się również poza sezonem letnim.

Klimatyzator contra grzejnik

Cechą współczesnych klimatyzatorów jest wszechstronność. Przyjrzyjmy się jednak temu zagadnieniu nieco bliżej. Zacznijmy od określenia, czym jest nowoczesny klimatyzator? Otóż, jest to nie tylko urządzenie chłodzące, ale przede wszystkim wielofunkcyjne i doskonale sprawdzając się także w chłodniejsze pory roku.

Nowoczesne klimatyzatory to inwertery – czyli urządzenia, które zmieniają prędkość sprężarki w sposób płynny, precyzyjnie dopasowując działanie do panujących w pomieszczeniu warunków. Co więcej, urządzenia te z powodzeniem mogą pełnić także funkcję grzejników. Klienci często wykorzystują je podczas chłodniejszych okresów jako uzupełnienie wykorzystywanego systemu grzewczego. Niektórzy traktują je jako alternatywne źródło ciepła. Doskonale spełnią swoją rolę w okresie przejściowym, kiedy to pełne ogrzewanie nie jest jeszcze potrzebne, ale podgrzanie powietrza w pomieszczeniach o kilka stopni znacząco poprawia komfort mieszkania, pracy i wypoczynku. Współczesne klimatyzatory ścienne to urządzenia powszechnie posiadające funkcję grzania i chłodzenia. Co więcej, w przeważającej większości, na przykład  przypadku klimatyzatorów Mitsubishi Electric, są to urządzenia energooszczędne.

Funkcjonalność i intuicyjne sterowanie

Na tym jednak nie koniec wszechstronności nowoczesnych klimatyzatorów. Producenci tych urządzeń, wyposażają je w wiele przydatnych przeciętnemu użytkownikowi funkcji. Na przykład, wyróżniające się niebanalną stylistyką klimatyzatory GREEE wzbogacone zostały o możliwość zdalnej obsługi oraz unikatowy filtr plazmowy oczyszczający powietrze i usuwający z niego brzydkie zapachy.

Z kolei klimatyzatory LG uzupełniono o wygodną funkcję samooczyszczania, co zapobiega niepotrzebnemu zużywaniu energii, a klimatyzacja ścienna Haier, dzięki funkcji samodiagnostyki, ułatwia wczesne rozpoznanie zakłóceń w pracy urządzenia i nie dopuszcza do większej awarii. Niektóre modele Haier cechuje designerski projekt, nano nawilżanie oraz komunikacja przez WiFi.

Nowoczesne klimatyzatory wyróżnia również wysoki poziom energooszczędności. Ich przemyślana konstrukcja, jak na przykład w przypadku klimatyzatorów Fuji Electric, zapewnia także bardzo cichą pracę, co podnosi komfort przebywania w pomieszczeniach, gdzie urządzenia zostały zamontowane.

Zima z klimą? – teraz to możliwe!

Wielofunkcyjność, energooszczędność, a przy tym często niebanalna stylistyka, to nie jedyne mocne strony tych nowoczesnych urządzeń. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w przeważającej większości są to urządzenia chłodząco – grzejące i to właśnie ta druga funkcjonalność czyni je tak bardzo pożądanymi.

Klimatyzatory z funkcją grzania to przede wszystkim sposób na wyraźne obniżenie kosztów ogrzewania pomieszczeń zimą. Przykład tego typu urządzeń, stanowią między innymi klimatyzatory GREE. Ich producent dodatkowo wyposażył je w inteligentny system sterowania temperaturą tzw. G10, dzięki któremu inwerter sam rozpoznaje panujące w pomieszczeniu warunki i dopasowuje precyzyjnie do nich swój tryb działania. Pozwala to na minimalizację kosztów związanych z niekontrolowanym zużyciem energii. Technologia G10  jest niezwykle przydatna  – poleca się ją szczególnie w małych sklepach czy biurach, gdzie dużą wagę przykłada się do ekonomicznych rozwiązań.

Tanie ogrzewanie

Klimatyzatory o mocy chłodzenia 5kW mogą grzać z mocą około 6,0 kW. Co więcej, klimatyzator z funkcją grzania pomaga obniżyć koszty związane z ogrzewaniem mieszkania. Technologia wykorzystana w tych urządzeniach pozwala na uzyskanie co najmniej 3,5kW energii cieplnej z 1 kW prądu. Daje nam to oszczędność do 3,5 do 5,5x większą, niż w przypadku farelki czy nawet nowoczesnych grzejników.

Poza tym, urządzenia tego typu są w stanie odzyskać ciepło nawet, gdy warunki zewnętrzne są mało sprzyjające, a słupek rtęci spada do -200C. Niektóre urządzenia, jak na przykład klimatyzatory U-Crown Gree, umożliwiają jeszcze bardziej komfortowe warunki, gdyż posiadają 2-stopniową sprężarkę, grzałkę karteru oraz grzałkę tacy ociekowej. W ten sposób mogą pracować w warunkach zimowych gdy temperatura spada do -30st C (temperatura na wylocie może osiągnąć do 50 °C gdy temp. otoczenia osiąga -20st C). Szeroki zakres temperatur pracy oferują również urządzenia sygnowane marką Mitsubishi Heavy Industries.  Dzięki tak rozbudowanej funkcjonalności, inwertery mogą służyć nie tylko do dogrzewania, ale przede wszystkim do ogrzania danego pomieszczenia lub chłodzenia w przypadku pomieszczeń technicznych jak serwerownie.

Ciepło, cicho i komfortowo

Klimatyzacja w sypialni

Warto też podkreślić, że klimatyzatory z funkcją grzania posiadają sporą zaletę, wynikającą z ich budowy. Otóż cechuje je niezwykle cicha praca, także nocą, gdy nie chcemy wyłączać ogrzewania. Sprzyja temu przemyślana konstrukcja skrzydeł wentylatora.

Poza tym, klimatyzatory inwerterowe posiadają również jeszcze jedną bardzo przydatną cechę. Otóż nie tylko ogrzewają, ale również oczyszczają powietrze. Jest to możliwe dzięki montażowi w jednostce wewnętrznej specjalnych filtrów. Jednym z bardziej doskonałych jest filtr plazmowy (elektrostatyczny), który możemy spotkać między innymi we wszystkich modelach klimatyzatorów Gree. Nie tylko uzdatnia on powietrze, ale również wspomaga usuwanie nieprzyjemnych zapachów i dymu papierosowego oraz neutralizuje wszelkie alergeny zalegające w powietrzu. Nie tylko klimatyzatory sygnowane marką GREE wyposażono w wydajne filtry.

Ze względu na oczyszczanie powietrza szczególnie poleca się klimatyzatory Mitsubishi Electric oraz Toshiba, które uważane są za urządzenia posiadające jedne z najlepszych filtrów.

Część inwerterów posiada mechanizm podgrzewania rur. Na efektywne ogrzewanie wpływa też funkcja inteligentnego odszraniania, którą oferuje klimatyzacja GREE. Funkcja ta pozwala wyeliminować niepotrzebne straty energii i maksymalizuje komfort ogrzewania. Zaletą urządzeń sygnowanych marką GREE jest także cena, stanowiąca doskonałą relację do oferowanej jakości, funkcjonalności, estetyki i komfortu.

Klimatyzatory z funkcją grzania to opłacalna inwestycja. Produkowane w różnych systemach, dają sporą swobodę ich montażu (na ścianie, pod sufitem, a nawet w schodach). Firma Clima Polska oferuje Państwu nie tylko sprzedaż klimatyzatorów po atrakcyjnej cenie, ale także dostawę, montaż i serwis systemów klimatyzacyjnych.

Nasi specjaliści zadbają o poprawny, sprawny i szybki montaż oraz o czystość miejsca podczas wykonywanego zlecenia. Wykorzystujemy jedynie oryginalne części zamienne znanych producentów. W ramach serwisu, nasi pracownicy odpowiedzą też na każde Państwa pytanie związane z działaniem, użytkowaniem czy konserwacją urządzeń.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości w zakresie wyboru odpowiedniego systemu, nasi specjaliści zaproponują klimatyzatory spełniające Państwa oczekiwania i odpowiadające możliwościom.

2020-04-09T13:05:08+02:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ