Klimatyzacja do mieszkania 40m2

//Klimatyzacja do mieszkania 40m2

Klimatyzacja do mieszkania 40m2

klimatyzacja do mieszkania 40m2Do niedawna klimatyzacja była zarezerwowana dla przestrzeni biurowych i komercyjnych oraz domów jednorodzinnych. Obecnie, wraz z postępującym ociepleniem klimatu coraz częściej zastanawiamy się nad montażem klimatyzacji w mieszkaniach. Producenci systemów klimatyzacji oferują nam w tym zakresie szereg rozwiązań – od relatywnie niewielkich klimatyzatorów przenośnych, po instalacje z jednostkami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz klimatyzatory typu MULTISPLIT, do których możemy podpiąć nawet klika działających niezależnie jednostek wewnętrznych. Czy klimatyzator sprawdzi się w mieszkaniu? Jak dobrać moc klimatyzatora, żeby zapewnić komfort sobie i swoim najbliższym?

Oblicz zapotrzebowanie na moc chłodzenia

Załóżmy, że interesuje nas klimatyzacja do mieszkania o powierzchni 40m2. Jaką moc chłodzenia powinno mieć wybrane przez nas urządzenie? Klimatyzator możemy dobrać kierując się parametrem powierzchni lub jej kubaturą. W przypadku mieszkania o standardowej wysokości obliczenie mocy chłodzenia adekwatnie do powierzchni lokalu pozwala uzyskać wynik optymalny, a co za tym idzie gwarantuje adekwatny dobór urządzenia do klimatyzowanej powierzchni. Jest to bardzo ważne ze względu na możliwość uzyskania zadanej temperatury, przy jednoczesnej wysokiej wydajności i energooszczędności urządzenia. Skupmy się jednak na liczbach.

Ogólne założenie mówi, że na każde 10m2 powierzchni powinien przypadać 1 kW mocy chłodzenia. To w przypadku klimatyzacji do mieszkania o powierzchni 40m2 daje nam to wynik równy 4 kW. To oznacza, że powinniśmy wybrać urządzenie o mocy chłodzenia nie mniejszej niż 4 kW. Warto przy tym pamiętać, że parametr ten obliczany jest w stosunku do całej powierzchni, co oznacza, że nie bierzemy pod uwagę przegród w postaci drzwi i ścian. Pomieszczenia oddzielone od pomieszczenia, w którym zamontujemy jednostkę wewnętrzną mogą być zatem niewystarczająco klimatyzowane, nawet w sytuacji, w której moc chłodzenia klimatyzatora jest adekwatna do całkowitej powierzchni lokalu. To szczególnie istotne w przypadku większych metraży, w których ze względów użytkowych bardziej funkcjonalny okazuje się montaż kliku jednostek wewnętrznych o niższej mocy chłodzenia w poszczególnych pomieszczeniach, niż jednej wysokowydajnej jednostki np. w salonie.

Pomagamy w doborze klimatyzacji do mieszkania

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię klimatyzacja do mieszkania o powierzchni 40m2 czy większego lokalu mieszkalnego, nasi eksperci pomogą w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania oraz jego zlokalizowania w mieszkaniu. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu.

2021-08-03T12:44:55+02:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ