Klimatyzatory Cold Region Daikin

///Klimatyzatory Cold Region Daikin
Klimatyzatory Cold Region Daikin2020-03-25T16:52:18+00:00
WRÓĆ DO AKTUALNEJ KOLEKCJI 2019

lub
zobacz serię klimatyzatorów Daikin Cold Region z kolekcji 2018

Zimne rejony kuli ziemskiej to dość szczególny obszar wymagający od urządzeń odpowiedzialnych za utrzymanie optymalnych warunków temperaturowych w pomieszczeniach wyjątkowych cech. Obecnie klimatyzatory wykorzystywane są nie tylko do chłodzenia powietrza, ale także do jego ogrzewania. W przypadku zimnych regionów – w Polsce dotyczy to szczególnie obszarów górskich oraz terenów znajdujących się zimą pod wpływem mroźnego powietrza kontynentalnego (np. Mazury, Suwalszczyzna czy okolice Białegostoku) duże znaczenie ma wydajność grzewcza klimatyzatorów w niskich temperaturach.

klimatyzator daikin cold region dom

Daikin proponuje urządzenia klimatyzacyjne charakteryzujące się gwarantowaną wydajnością grzewczą do temperatur zewnętrznych sięgających -25o C. W efekcie skutecznie dbają one o utrzymanie zadanej temperatury nawet w okresach największych mrozów. Tę cechę urządzenia Daikin zawdzięczają unikalnej technologii swobodnie wiszącego wymiennika, w którym udoskonalono cykl odszraniania, co obniża ryzyko oblodzenia klimatyzatora oraz spadku jego wydajności.

Produkty Daikin to także gwarancja cichej pracy urządzeń oraz optymalnego rozprowadzania powietrza po pomieszczeniu, dzięki czemu nie odczuwa się nieprzyjemnych przeciągów. Jednocześnie klimatyzatory tej marki zapewniają wysoką jakość powietrza, dzięki czemu gwarantują komfort termiczny przez cały rok.

Daikin oferuje urządzenia stworzone z myślą o ekstremalnych warunkach pogodowych. Jednocześnie jest bezkonkurencyjny w zakresie efektywności energetycznej klimatyzatorów. Zaletą proponowanych produktów jest także wyjątkowe, wielokrotnie nagradzane wzornictwo.

PERFERA FTXTM-M+RXTM-N

PREFERA FTXTM-M+RXTM-N to jednostka naścienna, pracująca w systemie split, sygnowana przez firmę Daikin. Klimatyzator zapewnia bardzo wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach. Jednocześnie jest to urządzenie niezwykle wydajne, posiadające gwarantowaną wydajność grzewczą nawet w ekstremalnie niskich temperaturach dochodzących do -25 o C, a także zapewniające wysoką efektywność energetyczną A +++ tak w trybie ogrzewania, jak też chłodzenia.

Klimatyzator PERFERA FTXTM dostępny jest w dwóch wersjach dostosowanych do potrzeb pomieszczeń o różnych powierzchniach, tzn.:

 • FTXTM30M+RXTM30N
 • FTXTM40M+RXTM40N

Komfort termiczny w każdych warunkach

Za sprawą innowacyjnych rozwiązań, nawet po osiągnięciu zadanej temperatury, PREFERA FTXTM-M+RXTM-N nie przerywa pracy wentylatora, dzięki czemu zapewnia równomierne rozłożenie temperatury w całym pomieszczeniu.

klimatyzator daikin cold region PREFERA FTXTM-M+RXTM-N dom

O wysoką jakość powietrza dba nowoczesna technologia Flash Streamer Daikin, która sprawia, że użytkownicy mogą cieszyć się czystym, pozbawionym alergenów i kurzu powietrzem.

To wyjątkowe urządzenie zostało również wyposażone w wygodny sterownik, który daje możliwość kontrolowania klimatu w pomieszczeniu również za pośrednictwem internetowej aplikacji, co pozwala na ustawianie jego pracy z dowolnego miejsca, nawet podczas nieobecności w domu.

Wygodne funkcje klimatyzatora

PREFERA FTXTM-M+RXTM-N zapewnia również dodatkowe korzyści, do których zalicza się:

 • automatyczne przełączanie się na tryb energooszczędny, jakie zostało zapewnione dzięki wyposażeniu urządzenia w 2-obszarowy czujnik, tak zwane „inteligentne oko”; jeśli czujnik nie wykryje w pomieszczeniu żadnej osoby, tryb energooszczędny zostanie natychmiast uruchomiony;

 • nawiew powietrza 3-D – czyli automatyczny ruch powietrza w kierunku poziomym oraz pionowym, który sprawia, że strumień ciepłego lub chłodnego powietrza dociera nawet w najbardziej oddalone zakątki dużego pomieszczenia;

 • cicha praca;

 • cicha praca;

 • filtr wyjmowany i nadający się do mycia;

 • sterowanie online – dzięki temu zawsze masz kontrolę nad utrzymaniem odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczeń.

klimatyzator daikin cold region PREFERA FTXTM-M+RXTM-N dom2

PREFERA FTXTM-M+RXTM-N to nie tylko energooszczędna, lecz jednocześnie bardzo efektywnie działająca jednostka. Doskonale sprawdzi się nawet w bardzo dużych pomieszczeniach jak biura czy sklepy, ale z powodzeniem można ją zainstalować także w domu. Firma Daikin troszcząc się o środowisko zastosowała w tym urządzeniu czynnik R-32, który wywiera na nie zacznie niższy wpływ, aniżeli inne tego rodzaju czynniki – jego oddziaływanie na środowisko jest o 68% niższe w stosunku do produktów zawierających czynnik chłodzący R-410A.

COMFORA FTXTP-K+RXTP-N

COMFORA FTXTP-K+RXTP-N to kolejna jednostka naścienna firmy Daikin, działająca w systemie split, która gwarantuje wyjątkowy komfort, a także efektywność. To urządzenie doskonale sprawdzi się nawet przy bardzo niskich temperaturach dochodzących do – 25 o C.

Urządzenie dostępne jest w wersjach dostosowanych do różnej powierzchni wnętrz, tj.:

 • FTXTP25K+RXTP25N
 • FTXTP25K+RXTP25N
klimatyzator daikin cold region COMFORA FTXTP-K+RXTP-N

Klimatyzator kompaktowy do ekstremalnych warunków klimatycznych

Jednocześnie COMFORA FTXTP-K+RXTP-N ma niewielkie wymiary, może zatem zostać zamontowana na przykład nad drzwiami wejściowymi w małym pomieszczeniu, czy też w przestrzeni miedzystropowej. Nowoczesny kształt doskonale zharmonizuje się z każdym wnętrzem, jest również łatwy do utrzymania w czystości.

To również urządzenie o wysokiej klasie energetycznej A +++ tak w trybie grzania, jak też chłodzenia, zapewniające niskie zużycie prądu. Za pomocą nowoczesnego sterownika online można kontrolować pracę klimatyzatora z dowolnego miejsca, wystarczy zainstalować na smartfonie odpowiednią aplikację.

Klimatyzator wygodny I funkcjonalny

COMFORA FTXTP-K3+RXTP-N zapewnia także dodatkowe korzyści, do których zalicza się między innymi:

 • niewielkie wymiary i ciężar – jedynie 9 kg;

 • cichy tryb pracy;

 • wygodny, wyjmowany filtr powietrza, który nadaje się do mycia, dzięki czemu skutecznie zatrzymuje kurz i inne szkodliwe substancje.

To niewielkie urządzenie doskonale sprawdzi się nawet w małych mieszkaniach, a dzięki zastosowaniu w nim czynnika R-32 jego negatywny wpływ na środowisko został znacznie ograniczony, a w porównaniu z wpływem, jaki wywierają urządzenia, w jakich został wykorzystany czynnik R-410A  jest on niższy o 68 %.

Jednostka naścienna COLD EMURA-FTXG-LW/S/RXLG-M

Klimatyzator FTXG-LW_fullview_002
Pilot FTXG-LW_S

Klimatyzatory naścienne EMURA COLD FTXG-LW/S to wysokiej klasy urządzenia sygnowane marką Daikin . Zaprojektowane zostały do zapewnienia najwyższej jakości powietrza oraz kontroli klimatu w pomieszczeniach obiektów zlokalizowanych na zimniejszych obszarach ziemi, gdzie temperatury powietrza spadają do -25 o C.

Klimatyzatory naścienne EMURA COLD zostały stworzone z myślą o dostarczeniu najwyższej efektywności pracy i komfortu . Przeznaczone są do montażu w układzie pojedynczym z agregatem zewnętrznym . W ramach tej grupy proponujemy zestawy:

 • FTXG25LS/RXLG25M,
 • FTXG25LW/RXLG25M,
 • FTXG35LS/RXLG35M,
 • FTXG35LW/RXLG35M.
ftxg-lw_korzyści

Jednostki zewnętrzne wykorzystane w prezentowanych zestawach to nie tylko potwierdzona efektywność , ale także lepsze odszranianie , które gwarantuje wysoką odporność na oblodzenie. Urządzenia pracują niezwykle cicho – są praktycznie niesłyszalne (emitują 19dB) oraz zapewniają przepływ powietrza, który nie powoduje uczucia przeciągu.

W prezentowanych układach zastosowano jednostki wewnętrzne charakteryzujące się nowoczesnym wzornictwem i eleganckim wykończeniem – urządzenia nagrodzono międzynarodową nagrodą Reddot design award 2014 przyznawaną produktom o wyjątkowym designie.

Klimatyzatory sprawdzą się w każdym wnętrzu tym bardziej, że są dostępne w kolorze srebrnym i w matowej, krystalicznej bieli.

Instalacja FTXG-LW_01_002

Urządzenia zostały wyposażone w wiele przydatnych funkcji, w tym:

 • dwuobszarowy czujnik „inteligentne oko ”, który steruje kierunkiem nawiewu z klimatyzatora w stronę, gdzie w danej chwili nie przebywają ludzie;

 • sterownik on-line , którym za pośrednictwem internetu czy sieci lokalnej można sterować klimatyzacją z dowolnego miejsca na świecie.

CLIMA POLSKA osobom indywidualnym umożliwia zakup klimatyzatorów wraz z montażem w korzystnej cenie, w ramach której znajduje się cena netto za usługę podwyższona o niższą, 8% stawkę podatku VAT.

Zapraszamy także do skorzystania z szerokiego wachlarza naszych usług – szczególnie polecamy profesjonalny serwis urządzeń klimatyzacyjnych oraz okresowe przeglądy , dzięki którym przez długi czas będą Państwo cieszyć się z ich bezawaryjnej pracy.

Jednostka naścienna COLD PROFESSIONAL FTXLS-K3/RXLS-M

Klimatyzator FTXLS25-35K3_R
Pilot ARC466A9

System COLD PROFESSIONAL FTXLS-K3/RXLS-M jest sygnowany znaną i cenioną marką Daikin oferującą wysokiej klasy urządzenia klimatyzacyjne. Przedstawiony typ urządzeń dostępny jest w zestawach:

 • FTXLS25K3/RXLS25M3,
 • FTXLS35K3/RXLS35M.
ftxls-k3 korzyści

Urządzenia przeznaczone są do montażu w układzie pojedynczym składającym się z 1 jednostki wewnętrznej i 1 agregatu zewnętrznego. Prezentowane jednostki wewnętrzne charakteryzują się dyskretnym i nowoczesnym wzornictwem . Doskonale sprawdzą się w domach i mieszkaniach oraz w obiektach użytku publicznego typu sklepy, biura czy gastronomia.

System przeznaczony jest do zastosowania na obszarach o zimnym klimacie. Jego zaletą jest pełna sprawność nawet przy tempe raturze do -25 o C – zachowuje współczynniki efektywności energetycznej nawet w ekstremalnych warunkach. Co więcej, dzięki usprawnieniu procesu odszraniania jednostka nie ulega oblodzeniu.

Instalacja-FTXLS-K3

Cechy charakterystyczne systemu COLD PROFESSIONAL FTXLS-K3/RXLS-M to m.in.:

 • doskonałe rozprowadzanie i przepływ powietrza;

 • zastosowanie 2-obszarowego czujnika „inteligentne oko”, dzięki któremu klimatyzowane powietrze nie jest nawiewane w kierunku przebywających w pomieszczeniu ludzi;

 • sterownik on-line, który umożliwia zdalne kontrolowanie temperatury i jakości powietrza za pomocą sieci lokalnej czy internetu;

 • cicha praca.

Jednostki naścienne PROFESSIONAL COLD charakteryzują się wysoką energooszczędnością, którą potwierdza przyznana im klasa energetyczna A++. Odłączalny, zmywalny i odporny na pleśń filtr zapewnia dostarczanie najwyższej jakości klimatyzowanego powietrza.

Zachęcamy również do skorzystania z realizowanych przez CLIMA POLSKA profesjonalnych usług serwisowych i przeglądów okresowych, dzięki którym wykorzystywane przez Państwa klimatyzatory będą pracowały długo i bezawaryjnie.

Jednostka naścienna COMFORT COLD FTXL-JV/RXL-M3

Klimatyzator FTXL25-35JV_R
pilot-ARC433A8_7

System COMFORT COLD FTXL-JV/ RXL-M3 produkowany przez znaną z wysokiej jakości produktów markę Daikin charakteryzuje się wysoką efektywnością działania. System pracuje w układzie pojedynczym składającym się z 1 agregatu i 1 jednostki wewnętrznej. W ramach produktów typu COMFORT COLD wchodzą zestawy:

 • FTXL25JV/RXL25M3,
 • FTXL35JV/RXL35M3.
ftxl-jv korzyści

Prezentowany system przeznczony jest do klimatyzowania obiektów zlokalizowanych na obszarach, na których występują bardzo niskie temperatury – urządzenie gwarantuje wysoką wydajność pracy nawet w temperaturach sięgających -25 o C zapewniając odpowiedni komfort poprzez efektywne grzanie.

W związku z przystosowaniem urządzeń do pracy w tak niskich temperaturach agregat, poprzez zastosowanie technologii swobodnie wiszącego wymiennika, podlega udoskonalonemu cyklowi odszraniania, co zasadniczo obniża koszty eksploatacyjne urządzenia oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia oblodzenia.

Zaletą zestawu COMFORT COLD marki Daikin jest wysoka efektywność energetyczna, którą potwierdza przyznana zestawowi klasa energetyczna A+ zarówno dla trybu grzania, jak i chłodzenia.

Jednostki naścienne COMFORT COLD posiadają szereg funkcji poprawiających wydajność i komfort korzystania z urządzenia, należą do nich m.in.:

 • wykorzystanie odłączalnego, zmywalnego i odpornego na pleśń filtru, któryz apewnia najwyższą jakość emitowanego przez urządzenie powietrza;

 • znakomity przepływ i rozprowadzenie powietrza;

 • cicha praca – dźwięk, jaki emituje, może być cichy jak ludzki szept – spada nawet do 19dB ;

 • sterownik on-line (dostępny w opcji) umożliwiający sterowanie urządzeniem za pomocą internetu lub sieci lokalnej;

 • tryb komfortowy, dzięki któremu automatycznie zmienia kierunek nawiewu powietrza w zależności od stosowanego trybu – w trybie grzania powietrze kierowane jest w dół, aby zapobiec wychłodzeniu podłogi, a w trybie chłodzenia nadmuch kierowany jest w górę, aby zapobiec przeciągom.

System COMFORT COLD FTXL-JV/ RXL-M3, dzięki wysokiej funkcjonalności i efektywności oraz niewielkim rozmiarom, sprawdzi się zarówno w mieszkaniach i domach , jak i w budynkach publicznych typu biura, sklepy czy obiekty gastronomiczne. Z powodzeniem może być montowany nad drzwiami.

Instalacja FTXL-JV_i

Dla osób prywatnych zakup klimatyzatorów wraz z montażem obciążony jest podatkiem VAT w wysokości 8%, co dodatkowo obniża koszt zakupu prezentowanych urządzeń. CLIMA POLSKA zachęca także do skorzystania z realizowanych usług w zakresie serwisu i przeglądów okresowych klimatyzacji.

Jednostki przypodłogowe COLD FVXS-F/RXL-M3

Klimatyzator FVXS25-35-50FV1B
Pilot ARC452A1

Firma Daikin proponuje kilka modeli jednostek przypodłogowych, które z powodzeniem mogą być wykorzystane zarówno w budynkach o charakterze publicznym – takich jak biura, sklepy, punkty usługowe czy obiekty gastronomiczne, jak i w mieszkaniach lub domach. Jednostki przypodłogowe COLD dostępne są w zestawach:

 • FVXS25F/RXL25M3,
 • FVXS35F/RXL35M3.
fvxs-f korzyści

Prezentowane urządzenia klimatyzacyjne zaprojektowano tak, aby przynosiły optymalny komfort cieplny nawet w ekstremalnie niskich temperaturach sięgających do -25 o C, dzięki zastosowaniu podwójnego nawiewu powietrza . Ten model klimatyzatorów pełną efektywność pracy w tak niskich temperaturach zawdzięcza także zastosowanej technologii swobodnie wiszącego wymiennika oraz udoskonalonemu cyklowi odszraniania, który zapobiega oblodzeniu.

Kompaktowa budowa oraz niewielka wysokość pozwala umieścić jednostki wewnętrzne przypodłogowe COLD pod oknem. Można je także zawiesić na ścianie lub we wnęce, podobnie jak tradycyjny kaloryfer. To nie obniża efektywności ich działania, ponieważ automatyczny swing pionowy przesuwa klapy w górę i dół tak, aby emitowane powietrze było równomiernie rozprowadzane po pomieszczeniu.

Instalacja FVXS-F_006_ip

Urządzenia mają charakter energooszczędny – posiadają klasę energetyczną A zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania.

Jednostki przypodłogowe COLD typu FVXS-F/RXL-M3 zostały wyposażone w szereg funkcji poprawiających wygodę korzystania z urządzeń. Należą do nich:

 • tryb ekonomiczny pozwalający na zmniejszenie poboru energii przez urządzenie;

 • zapobieganie przeciągom – w trybie grzania, do czasu uzyskania wymaganej temperatury, system ustawia nawiew powietrza w poziomie;

 • programowany zegar 24-godzinny;

 • sterownik on-line, który pozwala sterować urządzeniem za pomocą stosownej aplikacji przez sieć lokalną lub przez internet z dowolnego miejsca na świecie.

Za wysoką jakość emitowanego powietrza odpowiada odporny na pleśń, odłączalny i zmywalny filtr.

CLIMA POLSKA zachęca do zakupu urządzeń klimatyzacyjnych wraz z montażem – wtedy klienci indywidualni otrzymują korzystną cenę za usługę zawierającą jedynie 8% VAT.

Zachęcamy również do skorzystania z naszych profesjonalnych usług w zakresie serwisu urządzeń klimatyzacyjnych oraz okresowych przeglądów , które pomogą utrzymać jednostki przypodłogowe COLD w doskonałej formie pozwalającej na wieloletnią i bezawaryjną pracę.

Jednostka podłogowa z panelem radiacyjnym COLD – FVXG-K/RXLG-M

Jednostka FVXG-K_R
Pilot-ARC466A2

Jednostka podłogowa z panelem radiacyjnym COLD typu FVXG-K/RXLG-M to wysokiej klasy urządzenie klimatyzacyjne wyprodukowane przez cenioną na rynku markę Daikin. Ten model może być wykorzystywany w układzie pojedynczym składającym się z 1 agregatu i jednostki wewnętrznej. Występuje w następujących wersjach:

 • FVXG25K/RXLG25M,
 • FVXG35K/RXLG35M.
fvxg-k korzyści

Prezentowana jednostka wewnętrzna przeznaczona jest do montażu przypodłogowego (podobnie, jak montowane są zazwyczaj kaloryfery). Zapewnia optymalny komfort cieplny dzięki aluminiowemu panelowi grzewczemu promieniującemu, który nagrzewa się przypominając w tym względzie zwykły grzejnik.

Jednostka podłogowa z panelem radiacyjnym COLD to urządzenie o wysokiej efektywności działania – jego energooszczędność potwierdza nadana mu klasa energetyczna A++ w przypadku chłodzenia oraz A+ w przypadku grzania.

Wyjątkowe wzornictwo sprawia, że urządzenie doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o charakterze prywatnym (mieszkaniach czy domach), jak i obiektach publicznych typu restauracje, bary, biura czy niewielkie sklepy.

Zastosowany w klimatyzatorze system Nexura zapewnia optymalne rozwiązania w zakresie chłodzenia, grzania i komfortu. Funkcja auto swing sprawia, że emitowane powietrze jest wachlowane, przez co równomiernie rozprowadza się po pomieszczeniu, nie powoduje uczucia przeciągu i zapobiega zabrudzeniu sufitu przez ciepłe, unoszące się powietrze podczas trybu grzania.

Instalacja-FVXG-K

Jednostka podłogowa z panelem radiacyjnym COLD to urządzenie wielofunkcyjne. Efektywność jego działania podnoszą:

 • udoskonalony tryb odszraniania zapobiegający oblodzeniu jednostki zewnętrznej;

 • w pełni efektywna praca nawet w ekstremalnie niskich temperaturach sięgających -25o C;

 • cicha praca – urządzenie umożliwia chłodzenie pomieszczenia przy emisji dźwięku wynoszącej 22dB, a w przypadku grzania nawet 19dB (cichy ludzki szept);

 • montaż w nietypowym miejscu – tj. nisko przy ścianie lub we wnęce;

 • sterownik on-line dostępny w opcji, dzięki któremu można kontrolować działanie urządzenia przez internet lub sieć lokalną.

W przypadku kupna jednego z modeli jednostki podłogowej z panelem radiacyjnym COLD typu FVXG-K/RXLG-M proponujemy także Państwu profesjonalny montaż urządzeń. Jednocześnie informujemy, że dla osób prywatnych wartość podatku VAT za usługę kupna i montażu urządzeń wynosi jedynie 8% ceny netto.

Nasza firma zachęca także do skorzystania z profesjonalnych usług związanych z okresowymi przeglądami i serwisem urządzeń klimatyzacyjnych.

Skontaktuj się z nami w sprawie ceny i dalszych szczegółów

+48 574 248 277
Montaż klimatyzacji Warszawa
Serwis klimatyzacji Warszawa

DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH DOSTAWA I MONTAŻ KLIMATYZACJI – 8% VAT

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.

Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest Clima Polska Sp. z o. o z siedzibą w Warszawie (adres: Al. Komisji Edukacji Narodowej 90, lok.U-7) Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www. Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Akceptuję Politykę prywatności i zasady zamawiania climapolska.com.pl.*
Oświadczam, że zostałem poinformowany Więcej... o możliwości wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie oraz że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Mniej...
Wyrażam zgodę na Więcej... przetwarzanie Moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu e-mail dla potrzeb prowadzenia przyszłego marketingu bezpośredniego z wykorzystaniem poczty elektronicznej przez Clima Polska Sp. z o. o w celu przesyłania na mój adres e-mail informacji o produktach i usługach firmy Clima Polska Sp. z o. o za pomocą środków elektronicznych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – Dz. U. 2016.1030 z późn. zm. Mniej...

* - pole obowiązkowe

Napisz lub zadzwoń!

+48 574 248 277

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami