Jak wygląda proces zakupu i montażu klimatyzacji?

//Jak wygląda proces zakupu i montażu klimatyzacji?

Jak wygląda proces zakupu i montażu klimatyzacji?

W związku z pytaniami postanowiliśmy przeprowadzić Was przez proces kupna oraz instalacji klimatyzacji. Zazwyczaj nasza współpraca rozpoczyna się od telefonicznego lub mailowego umówienia na tzw. wizję lokalną. Jest to bezpłatne spotkanie w mieszkaniu, domu lub biurze, w którym ma być docelowo zamontowana klimatyzacja. Pamiętamy o dezynfekcji rąk oraz maseczkach ochronnych.

Na miejscu jeden z naszych przedstawicieli handlowych ogląda pomieszczenia, dokonuje pomiarów i analizy zysków ciepła w celu dobrania odpowiedniej mocy klimatyzatorów i wstępnie przedstawia możliwe opcje montażu. Odpowiada również na pytania dotyczące dostępnych marek, takich jak Toshiba, Daikin, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric, Fuji Electric, Haier, LG, Gree oraz AUX. Podczas wizji lokalnej konieczne jest także zobaczenie balkonu/tarasu lub dachu, umożliwiające wytyczenie miejsca do umieszczenia jednostek zewnętrznych, czyli agregatów. Warto znać szczegóły związane z samym budynkiem – materiał, z jakiego wykonane są ściany, umiejscowienie kabli. Pomocne są również rzuty pomieszczeń.

Jeśli klient jest zdecydowany, można sporządzić zamówienie na miejscu. W sytuacji, gdy klienci potrzebują czasu na namysł lub chcą zapoznać się z innym asortymentem o podobnych gabarytach i mocy, przedstawiciel handlowy w ciągu kilku dni roboczych przygotowuje ofertę zawierającą dokładną wycenę montażu oraz wyceny proponowanych urządzeń. Czas oczekiwania na ofertę oraz termin montażu może się wydłużyć lub skrócić w zależności od sezonu. Jeśli do zainstalowania urządzeń niezbędny będzie zamówienie dźwigu do pracy na wysokości lub pompki skroplin.

Następnie przedstawiciel handlowy prosi o przesłanie zamówienia na wybrane urządzenia i ustala możliwy termin montażu. Instalacja klimatyzacji odbywa się zazwyczaj w dwóch etapach. Pierwszy polega na położeniu infrastruktury (orurowanie miedziane, odprowadzenie kondensatu, komunikacja między jednostkami, zasilanie), a drugi to montaż jednostek wewnętrznych oraz zewnętrznych. Wszelkie prace wykończeniowe pozostają po stronie klienta. Nasi monterzy pracują na terenie całego województwa mazowieckiego. Posiadają specjalistyczny sprzęt umożliwiający profesjonalną instalację klimatyzatorów. Po zakończonych działaniach uruchamiają sprzęt. Jest to również dobry czas na zapoznanie się z funkcjonalnością urządzenia i dobrymi praktykami użytkowania go. Szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji dołączonej do każdego klimatyzatora.

Po ukończeniu wszystkich etapów można już cieszyć się swoim wymarzonym klimatyzatorem, należy jednak pamiętać o regularnym dbaniu o stan techniczny urządzeń. Aby utrzymać gwarancję, należy wykonywać serwisy dwa razy w roku. Dyrektywa unijna wymaga jednego serwisu rocznie, jednak ze względów higienicznych warto powtarzać przeglądy co 6 miesięcy. Serwisant nie tylko sprawdza działanie urządzenia, ale również usuwa nagromadzone zanieczyszczenia.

2020-12-18T11:46:04+01:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ