Dlaczego serwis klimatyzacji jest tak istotny?

//Dlaczego serwis klimatyzacji jest tak istotny?

Dlaczego serwis klimatyzacji jest tak istotny?

Serwisowanie klimatyzacji jest bardzo istotnym elementem dbania o urządzenie. Regularnie wykonywane serwisy znacznie wpływają nie tylko na żywotność urządzenia oraz na jego sprawność techniczną, ale przede wszystkim mają ogromne znaczenie w kwestii samopoczucia domowników.

W przypadku nieserwisowanego urządzenia można zauważyć odczuwalny, nawet kilkudziesięcioprocentowy, spadek wydajności pracy klimatyzatora. Brak czynności serwisowych wpływa negatywnie również na podzespoły. Nie warto dopuścić do sytuacji, w której będą one tak zaniedbane, że ewentualna naprawa urządzenia nie będzie opłacalna.

Filtry znajdujące się w klimatyzatorze mają za zadanie przesiewać i zbierać nieczystości. Jeśli nie będą one regularnie czyszczone i dezynfekowane, może pojawić problem z przepływem powietrza, a w ciężko dostępnych miejscach, np. na wymienniku lub turbinie, mogą pojawić się grzyby. Nieprzyjemny zapach unoszący się w pomieszczeniu będzie wtedy jednym z mniejszych problemów, ponieważ grzyby są szkodliwe dla zdrowia. Serwisowanie klimatyzacji jest również bardzo istotne ze względu na alergeny.

Serwis klimatyzacji należy wykonywać regularnie. Co to oznacza? Unijna dyrektywa mówi, że powinien być przeprowadzany raz w roku, natomiast zaleca się wykonywać dwa przeglądy rocznie. Jeśli Wasz klimatyzator wisi w miejscu szczególnie narażonym na zanieczyszczenia czy otłuszczenia (np. w lokalu gastronomicznym), wtedy zalecamy wykonywać je jeszcze częściej.

Serwis klimatyzacji nie zajmuje dużo czasu, wymaga jednak profesjonalnych środków czyszczących, m.in. grzybobójczych. Istotny jest również fakt, że wykonywanie regularnych serwisów jest niezbędnym warunkiem do utrzymania gwarancji.

2021-01-11T14:34:29+01:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ