Jak sobie radzić w upał?

//Jak sobie radzić w upał?

Jak sobie radzić w upał?

Jak sobie radzić w upał?

Upały to zdecydowanie gorący temat. Możemy się spodziewać, że wysokie temperatury pozostaną z nami na następne miesiące. Pozostaje pytanie, jak sobie z nimi radzić?

Skrajne temperatury nie sprzyjają wydajnej pracy ani odpoczynkowi – zamiast skupiać się na zadaniach lub oddać relaksującym zajęciom zastanawiamy się nad tym, co zrobić, żeby choćby delikatnie się ochłodzić.

Nie zdziwi Was zapewne, że według nas najlepszym sposobem jest zakup klimatyzacji, ale żeby nie być stronniczymi przedstawimy kilka argumentów, które tłumaczą nasze zdanie.

Klimatyzator to tak naprawdę jednorazowy wydatek – kiedy już zdecydujemy się na jego zakup i montaż, koszty jego użytkowania oraz serwisu nie są drastycznie wysokie, a sprzęt odpłaca nam nieporównywalnym komfortem. Na rynku istnieje wiele marek z różnych przedziałów cenowych. Z doświadczenia wiemy jednak, że jednostki japońskiej produkcji potrafią służyć przez długie lata bez żadnych usterek. Zajrzyjcie do naszych poprzednich poradników, w których dokładniej opisywaliśmy serwis klimatyzacji oraz koszty eksploatacji.

Nowoczesne technologie stosowane w klimatyzatorach nowych generacji dają wachlarz możliwości związanych ze sterowaniem strumieniem powietrza. W odróżnieniu od wiatraków, klimatyzator nie tylko porusza, ale również chłodzi powietrze, dzięki czemu temperatura w pomieszczeniu ulega zmianie.

Kolejną zaletą klimatyzatorów jest ich subtelność – najnowsze modele są nie tylko eleganckie i designerskie (zerknijcie do naszego wpisu o modelu Haori od marki Toshiba), ale również ciche. Dodatkowo najczęściej montowany rodzaj klimatyzacji, czyli klimatyzator ścienny, nie zajmuje miejsca w samym mieszkaniu. Możemy zapomnieć o przynoszeniu wiatraka z piwnicy, potykaniu się o jego nogi czy obawie, że dziecko może włożyć palce między kręcące się śmigła.

Higiena to następny aspekt, o którym warto wspomnieć. Regularnie serwisowany klimatyzator nie staje się siedliskiem bakterii, a wybrane modele wyposażone są w filtry oczyszczające powietrze z alergenów i zarazków. W zimie ta funkcja nie przestaje być przydatna, ponieważ część filtrów usuwa również zanieczyszczenia powietrza oraz wirusy.

Jako miłośnicy zwierząt przypominamy również o objęciu Waszych pupili wyjątkową troską. Czworonożni przyjaciele powinni mieć zapewniony stały dostęp do świeżej wody, a także kryjówkę w zacienionym, chłodnym miejscu. W najgorętsze dni niektóre zwierzaki lubią leżeć na macie chłodzącej lub w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Schłodzony pokój jest również idealną odskocznią po spacerze – pamiętajcie, że psy są bliżej nagrzanego betonu, więc mocniej odczuwają jego temperaturę. Moduł Wifi, dostępny w niektórych modelach, pozwala na włączenie klimatyzacji za pomocą aplikacji, dzięki czemu możemy schłodzić mieszkanie kilka minut przed powrotem do domu lub włączyć ją naszemu psu czy kotu.

 

2021-08-03T12:44:35+02:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ