Czy warto inwestować w klimatyzatory wysokiej jakości?

//Czy warto inwestować w klimatyzatory wysokiej jakości?

Czy warto inwestować w klimatyzatory wysokiej jakości?

Polacy coraz częściej kupują urządzenia klimatyzacyjnedo domu, biura, sklepu czy zakładu produkcyjnego. Duży wybór urządzeń i marek oraz ich rozpiętość cenowa może przyprawiać o zawrót głowy. Czy warto inwestować w sprzęt uznanych marek typu Daikin, Mitsubishi czy Toshiba? Czy wysoka jakość idąca w parze za wyższą ceną jednostkową się opłaca?

O tym, co zyskuje się kupując urządzenia klimatyzacyjne wysokiej jakości napiszemy w tym artykule.

komfort-nowoczesnej-klimatyzacji-clima-polska-mitsubishi

Wydajność i energooszczędność

Dużym atutem wysokiej jakości urządzeń klimatyzacyjnych jest ich wysoka wydajność chłodnicza i grzewcza. Na przykład klimatyzatory Mitsubishi Electric stosują w niektórych modelach urządzeń technologię Hyper Heating pozwalającą na ponadprzeciętną wydajność grzewczą. Dzięki niej urządzenia mogą pracować już od temperatury -25 stopni C, a na poziomie – 15 stopni C pracują już na pełnej mocy. Szeroki zakres temperatur, w których mogą wydajnie pracować klimatyzatory to domena urządzeń wysokiej jakości, do których należy sprzęt produkowany przez marki Daikin, Toshiba czy Mitsubishi.

Wysokiej klasy klimatyzatory wykorzystują optymalne rozwiązania technologii inwerterowej. Dzięki temu umożliwiają obniżenie poboru mocy przez urządzenie (prędkość obrotowa sprężarki dostosowana jest płynnie do wymaganej mocy chłodzenia). W efekcie urządzenia charakteryzują się przynależnością do klasy energetycznej A++, a niektóre nawet do klasy A+++ zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia.  

Energooszczędność związana jest również z trybem pracy urządzeń. Niektóre – np. Daikin mają zamontowane czujniki, z odczytu których urządzenia przechodzą w tryb oszczędzania energii w sytuacji, kiedy w klimatyzowanym pomieszczeniu nie ma ludzi.

wydajnosc-energeryczna-klimatyzacji-oznakowanie
mitsubishi-electric-plasma-quad-plus

Wysoka jakość emitowanego powietrza

Współczesna klimatyzacja oferuje nie tylko przyjemny chłód w pomieszczeniu. Obecnie coraz więcej uwagi przykłada się do jakości emitowanego powietrza. Najlepsze klimatyzatory chłodzą i grzeją, dzięki wydajnym filtrom usuwają z powietrza wszelkie nieczystości, wirusy, bakterie, alergeny. Co więcej przyczyniają się również do eliminacji nieprzyjemnych woni.

Jednocześnie klimatyzatory (np. sygnowane marką Daikin) w razie potrzeby wysuszają, nawilżają lub wentylują powietrze. Tak spreparowane powietrze gwarantuje wysoki komfort oddychania. Pomieszczenia obsługiwane przez systemy Daikin oraz modele marek Mitsubishi czy Toshiba gwarantują jakość powietrza odpowiednią nie tylko dla alergików czy astmatyków, ale także małych dzieci.

Cicha praca

Wysokiej jakości urządzenia charakteryzują się cichą pracą. Co więcej, posiadają tak zwany tryb „cichej pracy”, który do minimum obniża ruch łopatek wentylatora, co sprawia, że oferują niezwykle cichą pracę, podczas której emitują dźwięk o mocy 19dB (cichy ludzki szept). Cecha ta szczególnie przydaje się w nocy – nie zakłóca snu osobom szczególnie wrażliwym.

filtr-z-jonami-srebra-mitsubishi-electric-msz-ap
mitsubishi-heavy-czujnik-ruchu-w-klimatyzacji

Wielofunkcyjność

Wysokiej jakości urządzenia dbają nie tylko o utrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu. Większość klimatyzatorów średniej marki oraz tych z najwyższej półki – m.in. sygnowanych znakiem Toshiba, Mitsubishi czy Daikin posiada możliwość kierunkowania powietrza w dowolną stronę. Niektóre z nich – np. klimatyzatory Daikin posiadają czujniki, które sprawiają, że nawiew powietrza w pomieszczeniu kierunkowany jest w stronę, gdzie nie przebywają ludzie.

Najlepsze urządzenia posiadają także wiele funkcji zasadniczo ułatwiających użytkowanie. Programowanie czasowe, kompatybilność urządzeń w systemach inteligentnego domu, zapamiętywanie indywidualnych ustawień, sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych to tylko niektóre z dostępnych funkcji.

Wymiana urządzeń na nowe

Wysokiej jakości urządzenia sygnowane np. marką Mitsubishi pozwalają na znaczne obniżenie kosztów związanych z wymianą przestarzałej instalacji na nowsze modele. Dzięki zastosowaniu Replace Technology wyklucza się konieczność prowadzenia prac budowlanych pozwalających na podłączenie nowych urządzeń.

***

Decydując się na inwestycję związaną z montażem klimatyzacji warto odpowiedzieć sobie na pytanie czego będziemy od niej oczekiwać. Jeśli zależy nam na:

  • wysokiej jakości emitowanego powietrza (bo mamy w domu małe dziecko lub jesteśmy alergikami);
  • chcemy wkomponować klimatyzatory w system inteligentnego domu;
  • zależy nam na możliwości zdalnego sterowania urządzeniami;
  • stawiamy na wielofunkcyjność klimatyzatorów;
  • przykładamy dużą wagę do ekologii, niskiej emisji CO2 do atmosfery;
  • cenimy wysoką energooszczędność posiadanego sprzętu

warto zdecydować się na urządzenia wysokiej jakości oferowane m.in. przez marki Toshiba, Daikin i Mitsubishi.

Jeśli natomiast zależy nam głównie na efektywnej pracy urządzeń w zakresie chłodzenia wystarczy zdecydować się solidne klimatyzatory sprawdzonych marek wchodzące w skład średniej klasy. Zapewnią one optymalną temperaturę, choć nie będą już wyposażone w tak wydajne systemy uzdatniania powietrza i z pewnością będą nieco droższe w eksploatacji (wyższy pobór mocy).

2020-05-12T19:35:08+02:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ