Klimatyzacja a zdrowie i komfort

//Klimatyzacja a zdrowie i komfort

Klimatyzacja a zdrowie i komfort

zdrowie-komfort-klimatyzacji-clima-warszawa

Klimatyzatory rozgościły się w naszym życiu na dobre. Nie dziwi już klimatyzacja w biurze, w samochodzie ani klimatyzacja w domu czy w mieszkaniu. Dlaczego? Bo to urządzenie, które znacznie podnosi komfort życia, i to nie tylko w najbardziej upalne dni. Sprawdź, dlaczego z klimatyzacją jest wygodniej oraz – wbrew stereotypom – zdrowiej.

To, że obecność klimatyzatora w pomieszczeniu podnosi nasz komfort nie ulega najmniejszym nawet wątpliwościom. Czy to praca, czy relaks w klimatyzowanym pomieszczeniu są możliwe bez względu na warunki pogodowe – nawet, gdy na zewnątrz jest bardzo upalnie.

Świeże powietrze gwarantuje nie tylko komfort

Nowoczesne klimatyzatory oferują znacznie więcej funkcji niż tylko schładzanie powietrza. Zamontowane w nich inwertery pozwalają je również podgrzać, a także zadbać o odpowiedni poziom wilgotności. To szczególnie ważne dla dzieci, osób starszych czy alergików. Zbyt wilgotne środowisko staje się idealne dla rozwoju grzybów, pleśni i bakterii, zbyt suche powietrze zaś powoduje podrażnienia błon śluzowych i skóry.

Dobrej klasy klimatyzator:

  • jest wyposażony w specjalne filtry, które pozwalają pozbyć się z powietrza szkodliwych drobnoustrojów, kurzu; niektóre posiadają również jonizator,
  • eliminuje nieprzyjemne zapachy – odświeżając powietrze,
  • pracuje bardzo cicho, gwarantując pełen komfort akustyczny, również w nocy,
  • zapewnia komfort termiczny zarówno latem, jak i w chłodniejszych miesiącach roku – inwerter pomoże utrzymać optymalną (indywidualnie zaprogramowaną) temperaturę przez całą dobę,
  • pracuje, zużywając znacznie mniej energii niż klimatyzatory starszej generacji – najnowsze modele oferują już bardzo energooszczędną klasę A+++.

A co ze szkodliwością dla zdrowia?

Trzeba przyznać, że klimatyzatory oparte na technologii sprzed dekady lub dwóch wymagają bardzo regularnego i specjalistycznego serwisowania. Wykroplona wilgotność, prowadzić może bowiem do powstawania w filtrze pleśni, grzyba czy rozwijania się bakterii, które potem mogą przedostawać się do filtrowanego powietrza.

filtracja-nowoczesnych-klimatyzatorow-clima

Klimatyzatory produkowane obecnie:

  • dokładnie filtrują powietrze, oferując jego najwyższą jakość, usuwają nawet najmniejsze cząsteczki np. pyłki, bakterie i inne alergie
  • często oferują funkcję samooczyszczenia – dzięki niej klimatyzator jest osuszany wewnątrz, co minimalizuje ryzyko wystąpienia szkodliwych „nalotów”,
  • mają łatwe w czyszczeniu filtry – wiele z nich można oczyścić samodzielnie.
  • Nowoczesne urządzenia mogą mieć filtry oczyszczające powietrze z jonami srebra. Posiadają one bardzo wysoki stopień filtracji, dzięki czemu zatrzymywane są już cząsteczki o wielkości 0,1 µm.

Podsumowując: nowoczesny klimatyzator to urządzenie przyjazne każdemu z nas. Warto więc dobrać model, który dopełni wyposażenia domu czy biura. To inwestycja, która się opłaci.

W celu dokonania właściwego wybory urządzenia do Państwa potrzeb, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Z pewnością pomożemy dobrać produkt spełniający Państwa oczekiwania!

2022-11-27T13:16:08+01:00

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami

ZADZWOŃ