Klimatyzatory Hitachi

/Klimatyzatory Hitachi
Klimatyzatory Hitachi2017-04-19T09:48:23+00:00
Klimatyzator inwerterowy Toshiba
WIĘCEJ

Hitachi – energooszczędność i innowacja w klimatyzacji

Hitachi to japoński producent klimatyzatorów – jeden z liderów dostarczających na rynek światowy urządzenia charakteryzujące się wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Marka już przeszło 60 lat produkuje klimatyzatory znane z zastosowania najnowszych technologii, wydajności i niezawodności.
Urządzenia projektowane i produkowane są z myślą o szerokim zastosowaniu – z powodzeniem sprawdzą się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach komercyjnych, publicznych czy przemysłowych.

Hitachi Clima
Hitachi Warszawa

Koncern Hitachi działa nie tylko w obszarze klimatyzacji oraz ogrzewania, ale także w wielu innych branżach technologicznych, do których zaliczają się m.in.:

 • energetyka (elektrownie konwencjonalne i jądrowe, turbiny);
 • przemysł kolejowy (pociągi dużych prędkości „Shinkansen”, składy metra oraz systemy kontroli jazdy);
 • branża medyczna (zaawansowana aparatura do diagnostyki obrazowej USG i rezonansu magnetycznego);
 • sprzęt badawczo-naukowy (m.in. mikroskopy i spektrometry);
 • motoryzacja (elektronika i wyposażenie).

5 zakładów produkcyjnych wytwarza urządzenia w branży HVAC (ang. Heating, Ventilation, Air Conditioning), co pozwala na osiągnięcie mocy produkcyjnych na poziomie 4,5 mln klimatyzatorów rocznie. W zakresie inżynierii sanitarnej (HVAC) marka Hitachi stała się częścią firmy Johnson Controls – globalnego potentata w branży technologicznej (HVAC, automatyka budynkowa, systemy bezpieczeństwa dla budynków), działającego już od 150 lat. Nowy właściciel marki Hitachi specjalizuje się w działalności Building Efficiency, której nadrzędnym celem jest maksymalizacja efektywności energetycznej, w efekcie przekładająca się na niższe koszty eksploatacyjne użytkowania budynków oraz sprzyjająca środowisku.

Dotychczas z usług Johnson Controls w tym zakresie skorzystało ponad milion klientów w ponad 150 krajach.

Co warto wiedzieć o Hitachi?

 • 1952r. – produkcja pierwszego klimatyzatora w Japonii
 • 1991r. – powstanie pierwszej fabryki w Europie (Barcelona)
 • 2014r. – firma Johnson Controls zajmuje 12-ste miejsce w rankingu 100 najbardziej odpowiedzialnym społecznie firm („100 Best Corporate Citizens”)
 • 2015r. – otrzymanie certyfikatu Eurovent, potwierdzającego efektywność energetyczną systemów Hitachi
 • Hitachi to 350 produktów oraz 117 000 pracowników na całym świecie
 • Siedzibą marki jest Tokio/Japonia

Wspólną cechą klimatyzatorów Hitachi jest efektywność energetyczna, komfort użytkowania i niski poziom hałasu. Moc urządzeń waha się od 2 do 1000 kW, dzięki czemu oferta skierowana jest do wszystkich typów odbiorców.

Rodzaje klimatyzatorów Hitachi

 • Modele naścienne

  Klimatyzatory naścienne przystosowane są do instalacji w budynkach mieszkalnych, gdzie doskonale sprawdzają się w utrzymywaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Zakres nominalnej wydajności chłodniczej urządzeń naściennych marki Hitachi waha się w granicach 2,0 – 10 kW, natomiast COP (wskaźnik efektywności energetycznej grzewczej) 2,96 – 6,13. Wszystkie modele naścienne spełniają wymogi zawarte w dyrektywnie unijnej ErP, przede wszystkim w zakresie efektywności energetycznej (wskaźniki SCOP i SEER, będące stosunkiem energii otrzymanej do energii dostarczonej).

 • Modele przypodłogowe

  Klimatyzatory przypodłogowe marki Hitachi mogą być montowane na miejscu klasycznych grzejników i de facto je zastąpić w ramach oferowanej funkcji grzania. Z powodzeniem mogą być montowane także w przestrzeni podokiennej.

  Konkretne modele Shirokuma i Perfomance są kompatybilne z automatyką domową Somfy, co jest znaczącym atutem dla osób ceniących sobie wygodę i najwyższy komfort. Wszystkie klimatyzatory przypodłogowe Hitachi posiadają funkcję sterowania bezprzewodowego za pomocą urządzeń mobilnych takich, jak m.in. smartfon.

 • Modele kanałowe

  Dla osób wymagających najwyższego poziomu dyskrecji Hitachi ma do zaoferowania klimatyzatory kanałowe pozwalające na budowę niewidocznych systemów klimatyzacji i ogrzewania. W praktyce, klimatyzatory kanałowe mogą być zamontowane w podwieszanych stropach czy na poddaszu, dzięki czemu pozostawiają więcej wolnej przestrzeni w pomieszczeniach mieszkalnych. Domownicy oraz ich goście są w stanie zlokalizować jedynie kratki nawiewne i wywiewne.

 • Modele kasetonowe

  Klimatyzatory kasetonowe to urządzenia zlokalizowane na suficie, co także pozwala oszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu użytkowym. Poszczególne modele kasetonowe potrafią regulować wydajność pracy w zależności od obecności osób w pomieszczeniu.

  Elastyczność montażu jest zaletą tego rozwiązania. Klimatyzatory kasetonowe mogą być umiejscowione również w wysokich sufitach (4,2 m), a regulacja wysokości montażu możliwa jest bez zdejmowania paneli, co znacznie ułatwia instalację. Jedną z dostępnych funkcji jest sterowanie urządzeniem z centralnego systemu zarządzania inteligentnym budynkiem.

 • Modele podsufitowe

  Klimatyzatory podsufitowe przeznaczone są przede wszystkim dla otwartych pomieszczeń usługowych i biurowych. Urządzenia montuje się stosunkowo sprawnie, ponieważ nie wymagają one zarówno przestrzeni międzystropowej, jak również przestrzeni pomiędzy stropem, a urządzeniem.

  Klimatyzatory podsufitowe marki Hitachi charakteryzują przede wszystkim cichą pracą, nowoczesnym designem, wysoką efektywnością oraz możliwością zastosowania sterowania bezprzewodowego i połączenia do centralnych systemów.

Montaż klimatyzacji Warszawa
Serwis klimatyzacji Warszawa

DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH DOSTAWA I MONTAŻ KLIMATYZACJI – 8% VAT

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.

Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest Clima Polska Sp. z o. o z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Al. Komisji Edukacji Narodowej 92, lok.U1) Podanie danych jest ale niezbędne, a celem przetwarzania jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www. Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Akceptuję Politykę prywatności i zasady zamawiania climapolska.com.pl. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów realizacji zamówienia i dalszej obsługi zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1999r. o ochronie danych osobowych
Wyrażam zgodę na Więcej... dokonywanie przez Clima Polska Sp. z o. o czynności w zakresie przedstawienia usług i produktów oraz przekazania informacji handlowej usług i produktów za pomocą środków telekomunikacyjnych na wskazany numer telefonu zgodnie z ustawą z dnia 16 lipca 2014 r. prawo telekomunikacyjne. Mniej...
Wyrażam zgodę na Więcej... dokonywanie przez Clima Polska Sp. z o. o czynności w zakresie przedstawienia usług i produktów oraz przekazania informacji handlowej usług i produktów za pomocą środków elektronicznych na wskazany adres poczty elektronicznej zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Mniej...
Oświadczam, że zostałem poinformowany Więcej... o możliwości wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie oraz że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Mniej...
Wyrażam zgodę na Więcej... umieszczenie moich danych w bazie mailingowej firmy Clima Polska Sp. z o. o w celu przesyłania na mój adres e-mail informacji o produktach i usługach firmy Clima Polska Sp. z o. o za pomocą środków elektronicznych na wskazany adres poczty elektronicznej. Mniej...

Napisz lub zadzwoń!

+48 509 378 487

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami