Klimatyzacja do serwerowni

Home/Klimatyzacja do serwerowni
Klimatyzacja do serwerowni 2017-06-30T11:02:42+00:00

Serwerownia jest pomieszczeniem, w którym muszą panować ściśle określone warunki – gwarantujące bezpieczeństwo pracy urządzeń elektronicznych. Zbyt wysoka lub niska wilgotność powietrza, problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury, czy awaria chłodzenia może doprowadzić do poważnych strat. Właśnie dlatego, klimatyzacja do serwerowni musi spełniać najbardziej restrykcyjne standardy.

Współczesne serwerownie posiadają specjalistyczne wyposażenie umożliwiające stałe monitorowanie oraz prowadzenie rejestru parametrów wilgotności oraz temperatury. W razie odczytu odchyleń od właściwego poziomu tych parametrów powinna nastąpić automatyczna regulacja temperatury lub też wilgotności. Tylko w ten sposób możliwe jest zagwarantowanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa pracującym w pomieszczeniu urządzeniom.

Warto podkreślić, że stacje robocze pełniące funkcję serwerów oraz całe wyposażenie dodatkowe wydzielają duże ilości ciepła, co przekłada się na tworzenie niekorzystnych warunków klimatycznych w pomieszczeniu serwerowni w zakresie wartości temperatur oraz wilgotności. Na terenie miasta Warszawa i w okolicach wykonanie klimatyzacji do serwerowni powierz ekspertom z naszej firmy. Clima Polska to specjaliści z 20-letnim doświadczeniem w branży.

Klimatyzowane serwerownie Clima

Nowoczesna klimatyzacja do serwerowni – zaufaj ekspertom Clima Polska oferuje kompleksową pomoc, gdy chodzi o:

 • dobór odpowiednich klimatyzatorów – urządzeń, które zagwarantują sprawną i nieprzerwaną pracę: markowych i niezawodnych;

 • zaprojektowanie klimatyzacji, która pozwoli precyzyjnie kontrolować warunki panujące w serwerowni, dopasowanej indywidualnie do specyfiki wnętrza;

 • montaż urządzeń klimatyzacyjnych – z dbałością nawet o najmniejszy detal,

 • usługi serwisowania klimatyzacji – wykonujemy zarówno prace konserwacyjne, jak i naprawcze.

Klimatyzacja do serwerowni powinna pozwalać na stałe utrzymywanie temperatury w przedziale 20-210 C oraz wilgotności na poziomie 45÷50%.

Klimatyzacja w serwerowni może być zaprojektowana na co najmniej kilka sposobów. W małych serwerowniach, liczących kilka stacji roboczych, wystarcza niekiedy tradycyjny klimatyzator typu split. Tu – w zależności od preferencji i możliwości w zakresie instalacji – można zastosować typowe urządzenia z zakresu klimatyzacji komfortu takiej, jak klimatyzatory:

 • naścienne,
 • sufitowe,
 • kanałowe

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby chłodzenie serwerowni było realizowane przy użyciu kilku takich klimatyzatorów (możliwe jest łączenie także kilku typów, np. sufitowego oraz naściennego). Konkretne rozwiązania warto dobrać na podstawie możliwości montażowych pomieszczenia. Clima Polska oferuje kompleksowe doradztwo w tym zakresie.

Należy mieć na uwadze, że zastosowany system klimatyzacyjny serwerowni powinien uwzględniać pewien zapas mocy – to pomieszczenie stosunkowo szybko wykazuje potrzebę rozbudowy (wraz z rozwojem firmy oraz wielkości baz danych).

W przypadku wysokich obciążeń cieplnych, sięgających powyżej 200 W/m2 optymalnym rozwiązaniem są szafy klimatyzacji precyzyjnej – specjalistyczne rozwiązanie w pełni skuteczne w regulacji temperatury oraz wilgotności powietrza w dużych serwerowniach

Najważniejsze cechy szaf klimatyzacji precyzyjnej to:

 • regulacja parametrów temperatury oraz wilgotności z wysoką dokładnością,
 • wiele możliwych kierunków nawiewu powietrza,
 • wysoki współczynnik efektywności energetycznej,
 • funkcja odwilżania oraz nawilżania powietrza,
 • kilka stopni filtracji.

Wszystkie wymienione wyżej opcje klimatyzacji serwerowni dostępne są w naszej firmie na życzenie klienta. Konkretne rozwiązania oraz specyfikację poszczególnych urządzeń dobieramy na podstawie szczegółowych danych od Klienta oraz pochodzących z naszego audytu pomieszczenia – serwerowni.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku klimatyzacji i nieustannemu rozwojowi, dostarczamy najlepsze klimatyzacje do serwerowni na rynku. Oferujemy sprzęt sprawdzonych marek w odpowiedniej konfiguracji. Dzięki temu, polegając na naszej instalacji, masz pewność niezawodnej pracy klimatyzacji przez 365 dni w roku.

Zapewniamy również sprawną i terminową realizację każdego zlecenia oraz konkurencyjne warunki finansowe współpracy. Z nami Twoja serwerownia będzie bezpieczna bez względu na to, jak zaawansowany układ elektroniki w niej pracuje.

klimatyzacje do serwerowni warszawa

Montaż klimatyzacji przeprowadzamy w obrębie całego Mazowsza, a w szczególności we wszystkich dzielnicach Warszawy takich, jak: Bemowo, Bielany, Centrum, Ursynów, Wola, Żoliborz, Mokotów, Ochota, Śródmieście, Targówek, Wawer, Ursus, Gocław, Wesoła, Wilanów.

Zapraszamy do współpracy!

Montaż klimatyzacji Warszawa
Serwis klimatyzacji Warszawa

DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH DOSTAWA I MONTAŻ KLIMATYZACJI – 8% VAT

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE!
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.

Akceptuję Politykę prywatności i zasady zamawiania climapolska.com.pl. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów realizacji zamówienia i dalszej obsługi zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1999r. o ochronie danych osobowych

Napisz lub zadzwoń!

+48 509 378 487

Montaż klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji
Dowiedz się więcej

Umów się na konsultacje
Skontaktuj się z nami